...................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Wyniki Parafialnego Konkursu Palm Wielkanocnych (foto) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 14 kwietnia 2017 09:54

  I miejsce: Grzegorz, Tomasz Joanna, Małgorzata Lozia
  II miejsce: Koło Gospodyń Wiejskich w Nieprowicach
  III miejsce: uczniowie kl. III S.P. w Chrobrzu z Panią Elżbietą Koral

  Wyróżnienie: Chroberskie Stowarzyszenie Kobiet

  Podziękowanie dla Społeczności Szkoły Podstawowej w Chrobrzu za przygotowanie Palm Wielkanocnych

  Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal serdecznie dziękuje wszystkim biorącym udział w  konkursie i parafianom i gościom uczestniczącym w obchodach Niedzieli Palmowej 2017r. Bóg zapłać.

   
  Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. 2017r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 11 kwietnia 2017 08:42

  Hosanna Synowi Dawidowemu! Błogosławiony, który idzie w imię Pańskie. O Królu izraelski! Hosanna na wysokości!

  Dzisiejsza liturgia streszcza cały Wielki Tydzień.  Zaczynamy od naśladowania rzesz, które z palmami w rękach wprowadziły Chrystusa do Jerozolimy, gdzie miał złożyć swoją Najświętszą Ofiarę na krzyżu. A potem słuchamy opisu Męki Pańskiej i nie możemy się nadziwić zmienności ludzkich postaw. Ta liturgia pokazuje prawdę o każdym z nas, którzy miotamy się między teoretycznym wyborem Chrystusa i Jego praktycznym odrzucaniem.

  Wszechmogący, wieczny Boże, uświęć- te gałązki swoim błogosławieństwem i spraw, abyśmy, idąc z radością za Chrystusem Królem, mogli przez Niego dojść do wiecznego Jeruzalem. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

   
  Piąta Niedziela Wielkiego Postu, 2 kwietnia 2017r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 04 kwietnia 2017 10:04

  W liturgii poprzedzającej Wielki Tydzień Kościół ukazuje nam Jezusa Chrystusa jako Pana życia i śmierci. Jest to szczególnie ważne w kontekście przygotowania do głębszego przeżywania tajemnicy Chrystusowej męki i śmierci. On nie jest bowiem przypadkową ofiarą ludzkich intryg. Świadomie nie skorzystał z Bożej mocy dla siebie, ale przyjmując za nas śmierć, objawił nam bezmiar swojej miłości.

  W czasie Mszy Świętej o godz, 12.00 Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal dokonał uroczystego poświęcenia i wręczenia książeczek do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej które przybyły wraz ze swoimi rodzicami.

  Po Mszy Świętej odprawione zostały Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.

   
  19.marca 2017r. III Niedziela Wielkiego Postu. (galeria) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 21 marca 2017 08:18

  Wielkopostne dzieło nawrócenia domaga się od nas stanięcia w prawdzie. Najpierw trzeba poznać i uznać prawdę o miłości Boga i Jego determinacji, by zbawić każdego człowieka. Następnie należy uznać prawdę o sobie, o swojej niewierności i grzeszności. Odkłamanie życia to kolejny krok naszych wielkopostnych zmagań i szansa zaczerpnięcia ze źródła wody żywej.

  Rekolekcje Wielkopostne dobiegły końca. Serdecznie dziękujemy rekolekcjoniście Ojcu Rafałowi Rudzińskiemu OFM z klasztoru w Pińczowie za troskę, uśmiech, wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy i za wygłoszone Słowo Boże. Jednocześnie życzymy Ojcu dużo zdrowia i radości w posłudze kapłańskiej, oraz wiary, że wszystko ma sens. Nadziei, która obudzi serce i z nowym zapałem pozwoli spojrzeć na to, co gdzieś przygasło. Miłości Boga  i przyjacielskiej, tak ogromnej, że nie można jej zatrzymać dla siebie. Niech wszyscy ludzie spotkani na kapłańskim szlaku obdarzą Ojca życzliwością i dobrocią, a Wszechmogący Bóg, niech zsyła swoje dobre dary. Wszystkiego Dobrego! Szczęść Boże! Bóg Zapłać!

  Więcej…
   
  Informacja o konkursie Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  czwartek, 16 marca 2017 09:15

  Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza do udziału w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pn. „Twoja ulubiona opowieść biblijna”. Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku 4-13 lat z całej Polski.

  Zwycięzcy konkursu otrzymają cenne nagrody, a ich prace zostaną opublikowane w wyjątkowym kalendarzu na rok 2018. Dochód ze sprzedaży publikacji zostanie przekazany na realizację prorodzinnych inicjatyw społecznych.

  Aby wziąć udział w artystycznych zmaganiach, należy wykonać pracę plastyczną przedstawiającą ulubioną scenę ze Starego lub Nowego Testamentu.

  Więcej…
   
  REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE –CHROBERZ - 17-18-19 marca 2017 r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 14 marca 2017 11:18

  REKOLEKCJE   WIELKOPOSTNE –CHROBERZ -  17-18-19 marca 2017 r.

  Drodzy Parafianie, zapraszamy Was serdecznie na tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne. Uczestnictwo w naukach pozwoli nam przygotować się do przyjścia Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego.

  "Czy pragniesz „wielkiego zbawienia” (List do Hebrajczyków 2:3)? Jeśli tak, wszystko co musisz zrobić, to przyjąć je (Ew. Jana 1:12), przez wiarę (List do Rzymian 5:1). Bóg kocha nas i oferuje nam swoje zbawienie jako dar (Ew. Jana 3:16) Jeśli otrzymujemy Jego łaskę, przez wiarę, mamy zbawienie jako naszą wieczną własność (List do Efezjan 2:8-9). Raz zbawieni, nic nie może nas oddzielić od Jego miłości (List do Rzymian 8:38-39). Nic nie może nas wyrwać z Jego ręki (Ew. Jana 10:28-29). Jeśli pragniesz tego zbawienia, jeśli pragniesz przebaczenia swoich grzechów, jeśli pragniesz mieć pewność zbawienia, jeśli pragniesz bezpośredniego dostępu do Boga, który Cię kocha – przyjmij to i jest to twoje. To jest zbawienie, za które Jezus poniósł śmierć, a które Bóg oferuje jako dar."


  Rekolekcje prowadzi O. Rafał Rudziński OFM.

  PIĄTEK -17 MARCA
  Godz.8.00 – Msza św.  -nauka ogólna
  Godz.10.00 – Msza św.-Szkoła Podstawowa
  Godz.12.00 – Msza św.  -Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
  Godz.16.00 – Msza św. -Młodzież pracująca i szkolna
  Godz.17.00-  Droga Krzyżowa
  Msza św.- nauka ogólna

  SOBOTA -18 marca –SAKRAMENT POKUTY    I    POJEDNANIA
  Godz. 9.00 - Msza św. -nauka ogólna
  Godz. 9.30 – 10.30-- - SPOWIEDŹ
  Godz. 11.30 -12.30--- SPOWIEDŹ
  Godz.12.00 – Msza św. –Nauka dla dzieci
  Godz.15.00– Msza św. -Młodzież pracująca i szkolna
  Godz.15.30-16.30--- SPOWIEDŹ
  Godz.16.00 -- Msza św. -nauka ogólna

  NIEDZIELA – 19 marca – 3 niedziela Wielkiego Postu
  Godz. 7.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
  Godz. 8.00 - Msza św. -nauka ogólna
  Godz.10.00- Msza św. -nauka ogólna ze wskazaniem  na młodzież
  Godz.12.00 -Msza św. –Nauka dla dzieci
  GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym

   

   
  << pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

  Strona 11 z 80
  stat4u