.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Uroczystość Wszystkich Świetych 01.11.2017r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 06 listopada 2017 14:33

  W dzisiejszą uroczystość dziękujemy Panu Bogu za świętych. To nasze siostry i nasi bracia, którzy już doszli do domu Ojca. Dobrze wykorzystali czas życia na ziemi. Szli drogą przykazań i błogosławieństw. Prośmy o ich wstawiennictwo, abyśmy coraz odważniej za nimi podążali.

  Radujmy się wszyscy w Panu, obchodząc uroczystość ku czci Wszystkich Świętych. Z ich uroczystości radują się Aniołowie i wychwalają Syna Bożego.

  Uroczystą procesję na cmentarz parafialny i Mszę Świętą odprawił Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal. Bóg zapłać.

   
  1 i 2 listopad 2017r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 30 października 2017 20:01

  Środa 1 listopada 2017 – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

  8:00 - Msza św. w Kościele: +Władysława i Roberta(R) Chmielewskich -zam. Rodzina
  11:00 - Różaniec  ZA ZMARŁYCH - w Kościele

  PROCESJA NA CMENTARZ I MODLITWY ZA ZMARŁYCH NA CMENTARZU, MSZA ŚW. ZA ZMARŁYCH PARAFIAN I SPOCZYWAJĄCYCH NA NASZYM CMENTARZU.

  Czwartek 2 listopada 2017 - WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH

  W Kościele:
  7:30 - +Józefa, Stefana, Zofię, Wojciecha Zacharzów; Tadeusza Kanarka -zam. Rodzina
  17:00 - Za zmarłych Księży ,pracujących i pochodzących z naszej parafii.
  PROCESJA I MODLITWY ZA ZMARŁYCH - PO CMENTARZU PRZY KOŚCIELE
  18:00 - +Henryka Borowca -zam. syn Zbigniew z rodziną

   
  Instrukcja w sprawie Zarządzania Cmentarzami Parafialnymi Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  czwartek, 26 października 2017 08:48

  Mając na uwadze jednolitość w postępowaniu administracyjnym w sprawach dotyczących grzebania zmarłych oraz właściwego i sprawiedliwego zarządzania cmentarzami parafialnymi na terenie diecezji kieleckiej Biskup Kielecki Jan Piotrowski wydał Instrukcję w sprawie Zarządzania Cmentarzami Parafialnymi.

  Instrukcja weszła w życie 1 lipca 2017 r. Wszystkie dotychczasowe umowy dotyczące przekazania w zarząd cmentarza parafialnego oraz regulaminy cmentarzy parafialnych należy dostosować do obowiązującej instrukcji.

  >> Dekret i Instrukcja w sprawie Zarządzania Cmentarzami

  Źródło: Diecezja Kielecka

   
  Matki Bożej Różańcowej (galeria) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  czwartek, 12 października 2017 09:52

  7 październik 2017r.  Święto Matki Bożej Różańcowej

  W tym dniu podczas Mszy świętej o godz. 17.00 Ks. Prob. Waldemar Krochmal dokonał uroczystego poświęcenia różańca dla uczniów klas trzecich, którzy przygotowują się do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci przybyli na tę uroczystość wraz z rodzicami: Piotr  Berowski, Wiktoria Bochniak, Klaudia Borowiec, Michał Czekaj, Patryk  Fetela, Karol  Fortuna, Jakub Guzikowski, Damian  Jabłoński, Karina Karpińska, Maja Kowalska, Karolina Liberek, Wojciech  Molenda, Anna Natwora, Zuzanna Oborska, Mateusz Sala, Iga Świetlik, Igor Węziak, Nadia Żurek.

  Liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej to wyraz wdzięczności ze strony Kościoła dla Najświętszej Bożej Rodzicielki za opiekę nad nim za pośrednictwem modlitwy różańcowej. Święto to zostało ustanowione i wprowadzone do kalendarza liturgicznego przez papieża Piusa V, aby upamiętnić zwycięstwo floty chrześcijańskiej nad przeważającą flotą turecką pod Lepanto 7 października w 1571 roku. Odniesione zwycięstwo obroniło wówczas Europę przed inwazją Islamu. Cała chrześcijańska Europa trwała wtedy na modlitwie wraz z Maryją, odmawiając różaniec. 17 marca 1572 roku z wdzięczności za odniesione zwycięstwo, papież Pius V ogłosił „Święto zwycięstwa Maryi dziewicy” i nakazał obchodzić je 7 października. Rok później papież Grzegorz XIII polecił obchodzić je pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w pierwszą niedzielę października. Od 1716 roku wspomnienie Matki Bożej Różańcowej stało się powszechne i obowiązkowe w całym Kościele. Do rozwoju tegoż święta przyczynił się bardzo papież Leon XIII, szczególny czciciel różańca oraz papież Pius X, który w 1913 roku przeniósł je z niedzieli październikowej na dzień 7 października. 

  "Królowo Różańca Świętego - Módl się za Nami"

   
  Uroczystość św. Franciszka z Asyżu (galeria) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  czwartek, 05 października 2017 09:21

  Kościół katolicki 4 października obchodzi wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. W tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Papież Jan Paweł II w 1979 r. ogłosił św. Franciszka patronem ekologów i ekologii.

  Tego dnia w naszym kościele Ks. Prob. Waldemar Krochmal przed wieczorną Mszą Świętą dokonał poświęcenia zwierząt przyniesionych przez dzieci i parafian. W homilii Ks. Prob. nawiązał do szczególnej postaci św. Franciszka z Asyżu, reguły zakonu Franciszkanów, oraz zwrócił uwagę na dzień imienin obecnego Papieża Franciszka. Pokój i dobro.

  Więcej…
   
  V Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę. "Idźcie i głoście" (foto) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 18 września 2017 08:21

  "Idźcie i głoście" to słowa które przewodniczyły tegorocznej Pielgrzymce Rowerowej z Wiślicy na Jasną Górę w której wzięło udział 520 uczestników. Pielgrzymka odbyła się w dniach 16-19 sierpnia 2017r. a pośród  nich nie zabrakło w udziale naszych parafian którymi byli: Joanna Guzikowska z Wojsławic i Waldemar Kucięba z Chrobrza.

  Spędzony czas pielgrzymki  "Na rowerze też wierzę.." to czas w radości, w miłości, w modlitwie.

  Wszystkich czcicieli Maryi i miłośników wycieczek rowerowych zapraszamy na VI Rowerową Pielgrzymkę z Wiślicy na Jasną Górę w sierpniu 2018 r. Szczęść Boże.

  >> Galeria zdjęć <<

   
  << pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

  Strona 11 z 87
  stat4u