.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości

• Dni powszednie: 7:30, 17:00
  • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
  • Czy wiesz, że?

• Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

• W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

• Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
  • Prace rozpoczęte (foto) Drukuj
    środa, 11 kwietnia 2018 12:24

Rozpoczęły się prace przy układaniu kostki  przed Plebanią. Prace wykonuje firma pana Jacka Fijałkowskiego z Pińczowa.

Jan Paweł II – odchodzenie Pasterza (fakty i opinie) Drukuj
    poniedziałek, 02 kwietnia 2018 18:59

Dziś przypada 13. rocznica śmieci św. Jana Pawła II. Z tej okazji przypominamy kilkadziesiąt faktów i opinii związanych z odchodzeniem Papieża.

Jan Paweł II zaczął pisać testament już pół roku po rozpoczęciu pontyfikatu – w marcu 1979 r. Tekst uzupełniał siedmiokrotnie, zawsze w czasie rekolekcji wielkopostnych. Ostatni zapis nosi pochodzi z roku 2000. Dalsza część artykuły pod adresem: https://opoka.news/jan-pawel-ii-odchodzenie-pasterza-fakty-i-opinie

Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. 2 kwietnia 2018 r. Drukuj
    poniedziałek, 02 kwietnia 2018 18:50

Wprowadził was Pan do ziemi opływającej mlekiem i miodem, aby prawo Pańskie zawsze było na waszych ustach. Alleluja.

Radość ze zmartwychwstania Chrystusa jest głoszona wszystkim ludziom. Służą temu również katolickie uczelnie. Dziś wspieramy je modlitwą i materialnie. Niech owocnie głoszą prawdę o Bogu i o człowieku. Niech ich działanie przeciwstawia się postawą podobnym do ukazanej dziś w Ewangelii, gdy przekupstwem chce się zamknąć usta niewygodnych świadków.

Boże Ty przez chrzest nieustannie pomnażasz liczbę dzieci swojego Kościoła, spraw, aby Twoi wierni przestrzegali w życiu zobowiązań płynących z sakramentu, który z wiarą przyjęli. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

Rezurekcja Drukuj
    niedziela, 01 kwietnia 2018 18:00

Życzenia Świąteczne Drukuj
    niedziela, 01 kwietnia 2018 16:00

Wszystkim parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii na święta życzymy owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni Was i Wasze Rodziny w miłości, jedności i pokoju.

Ks. Prob. Waldemar Krochmal.
    oraz redakcja strony parafialnej

Wigilia Paschalna w Wielką Noc. 31 marca 2018 r. Drukuj
    niedziela, 01 kwietnia 2018 07:03

Niech światło Chrystusa chwalebnie zmartwychwstałego rozproszy ciemności naszych serc i umysłów. Święta noc zmartwychwstania Pana. Podczas wieczornego czuwania przypominamy całą historię zbawienia. Działania Boga, by odkupić człowieka. Rozważaniem kolejnych etapów przygotowujemy się do szczytowego punktu. Zwycięstwa światła nad ciemnością, życia nad śmiercią. Dziękujemy za dar chrztu i starajmy się jak najlepiej wypełniać podjęte wtedy zobowiązania. Pomagajmy innym świadomie uczestniczyć w wielkich dziełach Bożych.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>