.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Roraty: 16:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 12.04.2020 r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 14 kwietnia 2020 14:08
  W naszym kościele o świcie została odprawiona uroczysta Msza Święta /Rezurekcja w czasie której nasz Ksiądz Proboszcz Robert Borecki uroczyście pobłogosławił
  Najświętszym Sakramentem obecnych uczestników oraz całą parafię na cztery strony świata. Na koniec wszyscy otrzymali uroczyste błogosławieństwo i życzenia świąteczne  które skierowane zostały do obecnych parafian i w związku z trudną sytuacją pandemii parafian świętujących w swoich domach modląc się przed odbiornikami medialnymi.
  Ksiądz Proboszcz Robert Borecki życzy wszystkim parafianom i gościom cierpliwej wytrwałości w pokonaniu tego trudnego czasu pandemii, zdrowia, radości życia, wiary, nadziei i miłości na każdy dzień pod opieką Opatrzności Bożej. Szczęść Boże.
  Zdjęcia: Waldemar Kucięba.
   
  Wigilia Paschalna. 12,04.2020 r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 12 kwietnia 2020 12:05
  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Chrobrzu przesłali do naszej redakcji zdjęcia/kolaże swoich koszy wielkanocnych które w Wielką Sobotę tradycyjnie przygotowali do święcenia i będą pobłogosławione w ich domach zgodnie z zaleceniami Ks. Bp. Ordynariusza naszej Diecezji Jana Piotrowskiego.
  Serdecznie dziękujemy redakcji za możliwość prezentacji swoich cennych prac i życzymy Wesołych Świat Wielkanocnych.

  Jezus żyje! Alleluja!

  Więcej…
   
  Święte Triduum Paschalne - Oglądaj Youtube

  Ten wyjątkowy i trudny czas, stawia przed nami nowe wyzwania. Zaburza porządek który znaliśmy do tej pory. Święte Triduum Paschalne oraz święta Wielkanocne będą inne niż zwykle. Nie możemy uczestniczyć w obrzędach fizycznie ale możemy za pomocą transmisji w telewizji, radiu czy internecie. Polecam relacje z nieodległego od Chrobrza, pińczowskiego klasztoru franciszkanów, które dostępne są pod adresem: www.youtube.com/channel/UC4lw5MXUMU3kiKoGf7Bm0Nw

  /Paweł, chroberz.info/

   
  Co ze święceniem pokarmów? Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  sobota, 11 kwietnia 2020 06:45

  W tym roku w Wielką Sobotę nie będzie tradycyjnego poświęcenia pokarmów wielkanocnych w kościołach i na wioskach. Przed rozpoczęciem śniadania wielkanocnego zaleca się, aby w domach odmówić w gronie rodziny przygotowane modlitwy .

  >> Błogosławieństwo pokarmów w rodzinie

  Źródło: Diecezja Kielecka

   
  Triduum Paschalne 2020 r. (nowe foto) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 10 kwietnia 2020 13:04
  Triduum Paschalne to najważniejsze wydarzenie w roku liturgicznym, kiedy celebruje się mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.
  W Wielki Czwartek Kościół rozpoczyna czas Świętego Triduum Paschalnego. Dzień dzisiejszy i wieczorna Msza Wieczerzy Pańskiej to nie tylko przypomnienie Ostatniej Wieczerzy i tradycyjnie dzień, kiedy wyrażamy swoją wdzięczność kapłanom. To bardziej moment uświadomienia sobie, jak bardzo Jezus umiłował Dwunastu, a w nich każdego z nas.
  W Wielki Piątek liturgia rozpoczyna się od prostracji (leżenia krzyżem) kapłana. Pada On na twarz i w milczeniu się modli. To znak uniżenia, jakiego dokonał Jezus na Krzyżu, gdzie wyciągnął ręce nad światem, by pojednać ludzi z Bogiem. Raz na zawsze usunąć przepaść, która oddzieliła nas od Stwórcy. Wielki Piątek daje początek wydarzeniom, które na zawsze odmieniły losy świata i ludzi. Chrześcijanin, tego dnia przede wszystkim rozpamiętuje Mękę Chrystusa,  jednocząc się z Nim w dźwiganiu Krzyża, także w swoim życiu. To okazja, by wejść w rolę Szymona z Cyreny, Weroniki, płaczących niewiast. Uświadomić sobie, że tak łatwo być jak tłum, skandujący "Ukrzyżuj!" ....
  Więcej…
   
  Ogłoszenia parafialne Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 06 kwietnia 2020 08:24

  Publikujemy ogłoszenia parafii Chroberz na najbliższy tydzień. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z nimi.

  Więcej…
   
  << pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

  Strona 10 z 113
  stat4u