.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Matki Bożej Różańcowej (galeria) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  czwartek, 12 października 2017 09:52

  7 październik 2017r.  Święto Matki Bożej Różańcowej

  W tym dniu podczas Mszy świętej o godz. 17.00 Ks. Prob. Waldemar Krochmal dokonał uroczystego poświęcenia różańca dla uczniów klas trzecich, którzy przygotowują się do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci przybyli na tę uroczystość wraz z rodzicami: Piotr  Berowski, Wiktoria Bochniak, Klaudia Borowiec, Michał Czekaj, Patryk  Fetela, Karol  Fortuna, Jakub Guzikowski, Damian  Jabłoński, Karina Karpińska, Maja Kowalska, Karolina Liberek, Wojciech  Molenda, Anna Natwora, Zuzanna Oborska, Mateusz Sala, Iga Świetlik, Igor Węziak, Nadia Żurek.

  Liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej to wyraz wdzięczności ze strony Kościoła dla Najświętszej Bożej Rodzicielki za opiekę nad nim za pośrednictwem modlitwy różańcowej. Święto to zostało ustanowione i wprowadzone do kalendarza liturgicznego przez papieża Piusa V, aby upamiętnić zwycięstwo floty chrześcijańskiej nad przeważającą flotą turecką pod Lepanto 7 października w 1571 roku. Odniesione zwycięstwo obroniło wówczas Europę przed inwazją Islamu. Cała chrześcijańska Europa trwała wtedy na modlitwie wraz z Maryją, odmawiając różaniec. 17 marca 1572 roku z wdzięczności za odniesione zwycięstwo, papież Pius V ogłosił „Święto zwycięstwa Maryi dziewicy” i nakazał obchodzić je 7 października. Rok później papież Grzegorz XIII polecił obchodzić je pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w pierwszą niedzielę października. Od 1716 roku wspomnienie Matki Bożej Różańcowej stało się powszechne i obowiązkowe w całym Kościele. Do rozwoju tegoż święta przyczynił się bardzo papież Leon XIII, szczególny czciciel różańca oraz papież Pius X, który w 1913 roku przeniósł je z niedzieli październikowej na dzień 7 października. 

  "Królowo Różańca Świętego - Módl się za Nami"

   
  Uroczystość św. Franciszka z Asyżu (galeria) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  czwartek, 05 października 2017 09:21

  Kościół katolicki 4 października obchodzi wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. W tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Papież Jan Paweł II w 1979 r. ogłosił św. Franciszka patronem ekologów i ekologii.

  Tego dnia w naszym kościele Ks. Prob. Waldemar Krochmal przed wieczorną Mszą Świętą dokonał poświęcenia zwierząt przyniesionych przez dzieci i parafian. W homilii Ks. Prob. nawiązał do szczególnej postaci św. Franciszka z Asyżu, reguły zakonu Franciszkanów, oraz zwrócił uwagę na dzień imienin obecnego Papieża Franciszka. Pokój i dobro.

  Więcej…
   
  V Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę. "Idźcie i głoście" (foto) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 18 września 2017 08:21

  "Idźcie i głoście" to słowa które przewodniczyły tegorocznej Pielgrzymce Rowerowej z Wiślicy na Jasną Górę w której wzięło udział 520 uczestników. Pielgrzymka odbyła się w dniach 16-19 sierpnia 2017r. a pośród  nich nie zabrakło w udziale naszych parafian którymi byli: Joanna Guzikowska z Wojsławic i Waldemar Kucięba z Chrobrza.

  Spędzony czas pielgrzymki  "Na rowerze też wierzę.." to czas w radości, w miłości, w modlitwie.

  Wszystkich czcicieli Maryi i miłośników wycieczek rowerowych zapraszamy na VI Rowerową Pielgrzymkę z Wiślicy na Jasną Górę w sierpniu 2018 r. Szczęść Boże.

  >> Galeria zdjęć <<

   
  Zmarł biskup Kazimierz Ryczan Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  środa, 13 września 2017 07:28

  W środę w nocy zmarł biskup Kazimierz Ryczan. W latach 1993 - 2014 biskup diecezjalny kielecki, od 2014 roku biskup senior diecezji kieleckiej. W 2012 roku udzielał sakramentu bierzmowania młodzieży z parafii Chroberz. Zdjęcia z tej uroczystości można obejrzeć pod adresem: https://photos.app.goo.gl/kvFAk8kYV0jrnnOf2

  "Urodził się 10 lutego 1939 r. w Żurawicy koło Przemyśla, w rodzinie Stanisława i Joanny. Uczęszczał do szkoły podstawowej w Żurawicy, a potem do II Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu.

  W 1956 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Święcenia prezbiteratu przyjął 16 czerwca 1963 r. w Przemyślu z rąk bp. Franciszka Bardy. Po święceniach posługiwał kolejno w parafii Szebnie, a potem w Rzeszowie. Następnie został skierowany na studia specjalistyczne na KUL. Po ich ukończeniu pracował, jako duszpasterz akademicki w Rzeszowie, a w 1976 r. został pracownikiem naukowym KUL. W 1992 r. uzyskał stopień doktora habilitowanego i został powołany na Kierownika Katedry Socjologii Religii w Instytucie Teologii Pastoralnej KUL.

  Dnia 17 lipca 1993 r. Ojciec Święty Jan Paweł II mianował go biskupem ordynariuszem Diecezji Kieleckiej. Sakrę biskupią otrzymał z rąk kard. Franciszka Macharskiego oraz abp. Edwarda Nowaka i bp. Mieczysława Jaworskiego. Ingres do Bazyliki Katedralnej w Kielcach miał miejsce 11 września 1993 r.

  Od 11 października do 28 listopada 2014 r. był Administratorem Apostolskim Diecezji Kieleckiej."

  Biskup Kazimierz Ryczan w Chrobrzu

   
  Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 11 września 2017 08:44

  W niedzielę 10 września 2017r. podczas Mszy świętej o godz. 12.00 nasz Ks. Prob. Waldemar Krochmal dokonał uroczystego poświecenia tornistrów i przyborów szkolnych uczniom klasy pierwszej. Uczniowie przybyli wraz z rodzicami pełni zapału do nauki, radości i odwagi do podjęcia nauki w Szkole Podstawowej.

  1. Weronika Kasza
  2. Kowalska Lena
  3. Litwiński Wiktor
  4. Joanna Lozia
  5. Julia Magdziarz
  6. Paweł Przyłucki
  7. Adam Trela

  Życzymy dzieciom klasy pierwszej samych ocen celujących i prawdziwej wesołej przygody edukacyjnej w szkole.

  W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus zachęca braterskich napomnień i wspólnej modlitwy. Jedność Kościoła    przejawia się na różne sposoby. Tworzymy ją my wszyscy. Jesteśmy nawzajem za siebie odpowiedzialni. Pomagamy innym i przyjmujemy ich pomoc.

  Boże, Ty zesłałeś Zbawiciela i uczyniłeś nas swoimi przybranymi dziećmi, wejrzyj łaskawie na wierzących w Chrystusa, i obdarz ich prawdziwą wolnością i wiecznym dziedzictwem. Przez , Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

   
  Odpust parafialny - 15.08.2017r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 18 sierpnia 2017 08:22

  Fotorelacja z odpustu parafialnego w Chrobrzu na 15 sierpnia 2017r.

   
  << pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

  Strona 10 z 86
  stat4u