.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 18:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Uroczystość Wszystkich Świętych 01.11.2018 r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 02 listopada 2018 07:46
  Radujmy się wszyscy w Panu, obchodząc uroczystość ku czci wszystkich Świętych. Z ich uroczystości radują się aniołowie i wychwalają Syna Bożego.

  Nieprzeliczona jest rzesza tych, którzy zostali zbawieni i cieszą się wieczystym oglądaniem Boga. Święci nieznani, święci dnia codziennego, święci z sąsiedztwa... Oni nam przypominają o powołaniu każdego z nas do uczestnictwa w Bożej chwale i są świadectwem uświęcającej mocy Bożego Ducha. Wezwani do tej radości podążamy w wędrówce wiary, by kiedyś dołączyć do ich grona.

  Na naszym cmentarzu parafialnym uroczysta Mszę Świętą odprawił nasz Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal.
  Autor: Waldemar Kucięba.
   
  Mija 40 lat od wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  czwartek, 18 października 2018 12:29

  16 października 2018 r. minęło 40 lat od dnia wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

  W ciągu kolejnych 27 lat posługiwania na Stolicy Apostolskiej Jan Paweł II przewodniczył ponad tysiącu audiencji generalnych, odbył 102 pielgrzymki zagraniczne i 140 na terenie Włoch. Łącznie poza terenem Włoch Jan Paweł II spędził ok. 7% pontyfikatu. Złożył 300 wizyt w rzymskich parafiach. Napisał 14 encyklik, 12 adhortacji apostolskich, 11 konstytucji apostolskich, 41 listów apostolskich i 25 listów „motu proprio”. Dokonał kanonizacji blisko 500 osób (ok. 400 z nich to męczennicy), beatyfikował 1320 sług Bożych (w tym ponad 1000 męczenników). Odbyło się 8 konsystorzy związanych z kreacją nowych kardynałów, 6 zgromadzeń generalnych synodu biskupów.

  Więcej…
   
  28 Niedziela Zwykła 14. X .2018 r. 18 Dzień Papieski: "Promieniowanie Ojcostwa". Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  czwartek, 18 października 2018 12:26
  Codzienne życie zdominowane jest przez realizację różnego rodzaju dążeń, pragnień, zdobywanie kolejnych szczebli awansu zawodowego czy społecznego. W tym wszystkim prawdziwą perłą wydaje się pochodząca od Boga mądrość serca, którą On objawia w swoim słowie. To o nią prosi król Salomon, podobne pragnienie wyraża psalmista. W naszych czasach prorokiem poszukującym mądrości był Jan Paweł II - Papież Rodziny. Widział On nie tylko mową wiosnę Kościoła, ale był również przekonany, że zbawienie świata przyjdzie przez odnowioną chrześcijańską rodzinę. Przecież i Chrystus, zbawienie świata, przyszedł na ziemię przez Świętą Rodzinę.

  W czasie Mszy Świętej o godz. 12.00 Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal dokonał uroczystego poświęcenia i wręczenia  różańca naszym małym parafianom z klasy III przygotowującym się do I Komunii Świętej. Bóg zapłać.

   
  25 Niedziela Zwykła 23 września 2018 r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 24 września 2018 07:09
  Pan mówi: Ja jestem zbawieniem ludu, w jakimkolwiek ucisku wołać będą do Mnie, Ja ich wysłucham i będę im Panem na wieki.

  Zadaniem człowieka jest nieustanny rozwój, aż po kres jego życia. Należy w nim jednak zachować odpowiednie proporcje. Nasze ambicje i plany nie mogą stać się powodem do rozpychania się w życiu łokciami. Chodzi przede wszystkim o włączenie się w Boży plan zbawienia, w którym kluczową rolę odgrywa Jezus. On pokazuje, że Jego męka dokonuje się w służbie, aby dać innym życie wieczne. W blasku Zmartwychwstałego nowego znaczenia nabierają wskazówki, aby zachować prostotę i kierować się w życiu pokorą na wzór pozbawionego wpływów dziecka.

  W naszym kościele podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal dokonał uroczystego poświęcenia podręczników i przyborów szkolnych dla uczniów klasy I mieszkających na terenie naszej parafii. Bóg zapłać.
   
  Podziękowania Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  sobota, 22 września 2018 16:09

   

  Więcej…
   
  Pierwsze śluby franciszkańskie w Leżajsku (galeria) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 18 września 2018 09:20

  W dniu 17.09 w klasztorze Bernardynów w Leżajsku odbyła się uroczystość pierwszych ślubów. W tym gronie znalazł się nasz parafianin br. Łukasz Kucięba. Zakończył roczną formację w nowicjacie i złożył pierwsze czasowe śluby zakonne. W tej podniosłej chwili oprócz rodziny wzięli udział proboszczowie parafii z których pochodzą nowicjusze, w tym ksiądz proboszcz Waldemar Krochmal z Chrobrza.

  Br. Łukaszowi życzymy wytrwałości, błogosławieństwa i opieki Chroberskiej Matki Bożej Wniebowziętej.

   
  << pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

  Strona 10 z 96
  stat4u