.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Święto Świętego Szczepana Pierwszeego Męczennika. 26.XII.2017r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  środa, 27 grudnia 2017 09:25

  Bramy nieba otworzyły się przed Świętym Szczepanem, który został uwieńczony chwałą jako pierwszy z męczenników.

  W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia czcimy Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Oddał życie za Chrystusa jako Jego świadek. My też mamy świadczyć o Chrystusie na różne sposoby. Przez osobiste słowa i czyny, a także przez wspieranie dobrych dzieł. Dziś słuchamy Listu rektora KUL - u lub innej katolickiej uczelni (w metropolii krakowskiej - Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie) i składamy ofiary na katolickie uczelnie. Módlmy się, by jak najlepiej wypełniły swoje posłannictwo. Dziś również przeżywamy uroczyste posłania Kolędników Misyjnych.

  Dnia dzisiejszego podczas uroczystych Mszy Świętych nasz Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal tradycyjnie dokonał uroczystego poświecenia owsa, które parafianie hojnie rozsypywali. Poświęcony owies można było zabrać do domu. Bóg zapłać.

   
  Uroczystość Narodzenia Pańskiego. 25.XII.2017r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 26 grudnia 2017 00:40

  Dziecię nam się narodziło i Syn został nam dany; na Jego ramionach spoczęła władza i nazwano Go Zwiastunem Bożych zamiarów.

  Liturgia słowa Mszy Świętej w dzień Bożego Narodzenia przekazuje najgłębszy duchowy sens tego wydarzenia. Pierwsze wersety Listu do Hebrajczyków przygotowują na wspaniały hymn - prolog Ewangelii według św. Jana. Bóg posyła na świat swego Syna. On jest Jego Słowem skierowanym do ludzi. Słowem miłości. Światłością oświecającą nasze życie. Mamy głosić tę radosną nowinę. Dzielić się Bożym Słowem i światłem.

  W tym uroczystym dniu podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal dokonał uroczystego  poświecenia nowego krzyża procesyjnego w naszym kościele. Bóg zapłać.

  W dniu Narodzenia Pańskiego Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal przesyła najserdeczniejsze życzenia radości, pokoju, miłości i błogosławieństwa Bożego wszystkim gościom i parafianom. Szczęść Boże.

  - Galeria zdjęć [Zobacz]

   
  Życzenia Bożonarodzeniowe Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 24 grudnia 2017 11:17

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy naszym Parafianom oraz Gościom odwiedzającym naszą chroberską Świątynię, spędzenia tego szczególnego czasu w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze. Niech w tę Noc Betlejemską, w którą wypełniło się Słowo, znikną wszelkie smutki i trudności, konflikty i nieporozumienia. Niech Nowy 2018 Rok będzie czasem pokoju i realizacji osobistych celów w zgodzie z nauką Jezusa Chrystusa.

  Ks. Proboszcz Waldemar Krochmal
  oraz redakcja strony parafialnej

   

   
  Radujcie się zwsze w Panu, raz jeszcze powiadam: radujcie się ! Pan blisko jest Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 18 grudnia 2017 08:06

  Trzecia Niedziela adwentu to już radosne bezpośrednie przygotowanie na przyjście Pana, którego wigilię będziemy obchodzić za tydzień. Radość wyraża różowy kolor, który mogą mieć szaty liturgiczne. Św. Jan Chrzciciel zapowiada posłannictwo większego od siebie, Jego chrzest w Duchu Świętym. W pokorze uważa, że nie jest godzien pełnić wobec Niego służebnej czynności. Naśladujmy wiarę, pokorę i gorliwość Poprzednika Zbawiciela.

  Dzisiejszego dnia przed naszym kościołem odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy przygotowany przez społeczność Punktu Przedszkolnego i Szkoły Podstawowej w Chrobrzu we współpracy z Księdzem Proboszczem Waldemarem Krochmalem.

  Wszystkim parafianom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg kiermaszu, oraz nabywającym upominki składamy serdeczne Bóg zapłać, jednocześnie życząc Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku.

   
  Zaproszenie Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 15 grudnia 2017 08:05

  Serdecznie zapraszamy na spotkanie jasełkowe

  ”Cud Betlejemskiej Nocy”,

  które odbędzie się

  w dniu 19 grudnia 2017r. o godzinie 1700

  w Szkole Podstawowej w Chrobrzu.

  Dyrektor, nauczyciele i uczniowie SP Chroberz

   
  Ogłoszenie Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 12 grudnia 2017 08:37

   
  << pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

  Strona 10 z 88
  stat4u