.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Ks. Andrzej Kaleta biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  środa, 08 listopada 2017 12:43

  Papież Franciszek mianował ks. Andrzeja Kaletę biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej – ogłosiła w środę Nuncjatura Apostolska. Dotychczas był on wikariuszem biskupim ds. stałej formacji kapłanów i diecezjalnym ojcem duchownym księży. Ojciec Święty przydzielił biskupowi nominatowi stolicę tytularną Massita.

  Więcej…
   
  Dzień Zaduszny 02.11.2017r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 06 listopada 2017 14:45

  Pamięć o zmarłych nas "otrzeźwia" z marazmu, bo nieraz może nam się wydawać, że jesteśmy długowieczni już tu. Czy zapalając dziś znicz na grobie kogoś z Twoich bliskich pomyślałeś przez moment o Twej śmierci? Niestety, codziennie jesteśmy bliżej naszej Siostry Śmierci. Udawanie, że to Ciebie nie dotyczy (na razie!) na niewiele okaże się pomocne. Jeśli myślisz o swojej śmierci (ale tak normalnie, a nie destrukcyjnie) to znaczy, że czujesz się na nią przygotowany. Żyj tak, jakby ona miała przyjść za kilka godzin - dzięki niej zobaczymy Boga twarzą w twarz.

   
  Uroczystość Wszystkich Świetych 01.11.2017r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 06 listopada 2017 14:33

  W dzisiejszą uroczystość dziękujemy Panu Bogu za świętych. To nasze siostry i nasi bracia, którzy już doszli do domu Ojca. Dobrze wykorzystali czas życia na ziemi. Szli drogą przykazań i błogosławieństw. Prośmy o ich wstawiennictwo, abyśmy coraz odważniej za nimi podążali.

  Radujmy się wszyscy w Panu, obchodząc uroczystość ku czci Wszystkich Świętych. Z ich uroczystości radują się Aniołowie i wychwalają Syna Bożego.

  Uroczystą procesję na cmentarz parafialny i Mszę Świętą odprawił Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal. Bóg zapłać.

   
  1 i 2 listopad 2017r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 30 października 2017 20:01

  Środa 1 listopada 2017 – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

  8:00 - Msza św. w Kościele: +Władysława i Roberta(R) Chmielewskich -zam. Rodzina
  11:00 - Różaniec  ZA ZMARŁYCH - w Kościele

  PROCESJA NA CMENTARZ I MODLITWY ZA ZMARŁYCH NA CMENTARZU, MSZA ŚW. ZA ZMARŁYCH PARAFIAN I SPOCZYWAJĄCYCH NA NASZYM CMENTARZU.

  Czwartek 2 listopada 2017 - WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH

  W Kościele:
  7:30 - +Józefa, Stefana, Zofię, Wojciecha Zacharzów; Tadeusza Kanarka -zam. Rodzina
  17:00 - Za zmarłych Księży ,pracujących i pochodzących z naszej parafii.
  PROCESJA I MODLITWY ZA ZMARŁYCH - PO CMENTARZU PRZY KOŚCIELE
  18:00 - +Henryka Borowca -zam. syn Zbigniew z rodziną

   
  Instrukcja w sprawie Zarządzania Cmentarzami Parafialnymi Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  czwartek, 26 października 2017 08:48

  Mając na uwadze jednolitość w postępowaniu administracyjnym w sprawach dotyczących grzebania zmarłych oraz właściwego i sprawiedliwego zarządzania cmentarzami parafialnymi na terenie diecezji kieleckiej Biskup Kielecki Jan Piotrowski wydał Instrukcję w sprawie Zarządzania Cmentarzami Parafialnymi.

  Instrukcja weszła w życie 1 lipca 2017 r. Wszystkie dotychczasowe umowy dotyczące przekazania w zarząd cmentarza parafialnego oraz regulaminy cmentarzy parafialnych należy dostosować do obowiązującej instrukcji.

  >> Dekret i Instrukcja w sprawie Zarządzania Cmentarzami

  Źródło: Diecezja Kielecka

   
  Matki Bożej Różańcowej (galeria) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  czwartek, 12 października 2017 09:52

  7 październik 2017r.  Święto Matki Bożej Różańcowej

  W tym dniu podczas Mszy świętej o godz. 17.00 Ks. Prob. Waldemar Krochmal dokonał uroczystego poświęcenia różańca dla uczniów klas trzecich, którzy przygotowują się do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci przybyli na tę uroczystość wraz z rodzicami: Piotr  Berowski, Wiktoria Bochniak, Klaudia Borowiec, Michał Czekaj, Patryk  Fetela, Karol  Fortuna, Jakub Guzikowski, Damian  Jabłoński, Karina Karpińska, Maja Kowalska, Karolina Liberek, Wojciech  Molenda, Anna Natwora, Zuzanna Oborska, Mateusz Sala, Iga Świetlik, Igor Węziak, Nadia Żurek.

  Liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej to wyraz wdzięczności ze strony Kościoła dla Najświętszej Bożej Rodzicielki za opiekę nad nim za pośrednictwem modlitwy różańcowej. Święto to zostało ustanowione i wprowadzone do kalendarza liturgicznego przez papieża Piusa V, aby upamiętnić zwycięstwo floty chrześcijańskiej nad przeważającą flotą turecką pod Lepanto 7 października w 1571 roku. Odniesione zwycięstwo obroniło wówczas Europę przed inwazją Islamu. Cała chrześcijańska Europa trwała wtedy na modlitwie wraz z Maryją, odmawiając różaniec. 17 marca 1572 roku z wdzięczności za odniesione zwycięstwo, papież Pius V ogłosił „Święto zwycięstwa Maryi dziewicy” i nakazał obchodzić je 7 października. Rok później papież Grzegorz XIII polecił obchodzić je pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w pierwszą niedzielę października. Od 1716 roku wspomnienie Matki Bożej Różańcowej stało się powszechne i obowiązkowe w całym Kościele. Do rozwoju tegoż święta przyczynił się bardzo papież Leon XIII, szczególny czciciel różańca oraz papież Pius X, który w 1913 roku przeniósł je z niedzieli październikowej na dzień 7 października. 

  "Królowo Różańca Świętego - Módl się za Nami"

   
  << pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

  Strona 10 z 86
  stat4u