...................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Niedziela Wielkanocy Zmartwychwstania Pańskiego (foto) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 16 kwietnia 2017 17:32

  Zmartwychwstałem i zawsze jestem z Tobą, położyłeś na mnie swą rękę, przedziwna jest Twoja wiedza. Alleluja.

  Przychodzimy dzisiaj do kościoła nie po to, aby się przekonać o tym, że grób jest pusty. Bo to wiemy od dawna. Chcemy natomiast spotkać Chrystusa zmartwychwstałego, który z nami zasiądzie do stołu i nakarmi swoim Ciałem. To spotkanie ze Zmartwychwstałym, a nie oglądanie pustego grobu, jest najważniejszym argumentem w naszej wierze.

  Boże, Ty w dniu dzisiejszym przez Twojego Syna pokonałeś śmierć i otworzyłeś nam bramy życia wiecznego, sprawa, abyśmy, obchodząc uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, zostali odnowieni przez Ducha Świętego i mogli zmartwychwstać do nowego życia w światłości. Przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

   
  Wigilia Paschalna w Wielką Noc (foto) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 16 kwietnia 2017 17:30

  Niech światło Chrystusa chwalebnie zmartwychwstałego rozproszy ciemności naszych serc i umysłów.

  Wigilia Paschalna to wspólne czuwanie w oczekiwaniu zmartwychwstania /Jezusa. Jest to noc, w której życie zwyciężyło śmierć, a światło Chrystusa pokonało ciemności grzechu.

  Boże, Ty przez swojego Syna udzieliłeś wiernym światła swojej chwały, poświęć ten ogień i przez te święta wielkanocne rozpal w nas tak wielkie pragnienie nieba, abyśmy z czystym sercem mogli dostąpić świąt wiekuistej światłości. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

   
  Życzenia Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  sobota, 15 kwietnia 2017 00:00

  Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Wszystkim naszym Parafianom oraz odwiedzającym naszą stronę internetową, życzymy spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych.

  Niech Zmartwychwstały Jezus Chrystus zaowocuje w naszych sercach i pozwoli z nową siłą powrócić do obowiązków dnia codziennego. Niech przezwycięży wszelkie niepokoje i stanie się źródłem spokoju i radości.

  Proboszcz Parafii Chroberz
  Ks Waldemar Krochmal

   
  Wielki Piątek Męki Pańskiej (foto) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 14 kwietnia 2017 23:00

  W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Gromadzi nas natomiast na rozważanie Męki Pańskiej, uroczystą adorację Krzyża i modlitwę za całą ludzkość. Zbliżając się dziś do stóp Chrystusa, by je ucałować, pamiętajmy o tym, że nasze szczęście wieczne okupił On okrutną męką i śmiercią na drzewie hańby.

  Pomnij, Boże, na swoje miłosierdzie, otaczaj nieustanną opieką i uświęcaj lud swój, dla którego Twój Syn, Jezus Chrystus, ustanowił paschalne misterium, przelewając Krew swoją. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

  - Galeria zdjęć z Wielkiego Piątku: https://goo.gl/photos/7kjVCELJvxrLUu1c7

   
  Wielki Czwartek - Msza Wieczerzy Pańskiej (foto) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 14 kwietnia 2017 10:01

  Wielki Czwartek jest nazwany dniem Eucharystii i Kapłaństwa, bo te dwa sakramenty zostały ustanowione podczas Ostatniej Wieczerzy. Nie zapominajmy jednak o tym, że jest to również dzień miłości i służby. Za przykładem Chrystusa w katedrach i wielu kościołach parafialnych obmywa się dzisiaj nogi dwunastu mężczyznom. Eucharystia i Kapłaństwo nie mogą istnieć bez miłości.

  Wszechmogący, wieczny Boże, obchodzimy pamiątkę najświętszej Wieczerzy, podczas której Twój Jednorodzony Syn, mając się wydać na śmierć, pozostawił Kościołowi nową wiekuistą Ofiarę i Ucztę swojej miłości; spraw, abyśmy z tak wielkiego misterium czerpali pełnię miłości i życia. Przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen.

  Więcej…
   
  Triduum Paschalne Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 14 kwietnia 2017 09:57

   
  << pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

  Strona 10 z 80
  stat4u