.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 18:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do kościoła w Chrobrzu Drukuj
  Wpisany przez Anna Steckiewicz   
  wtorek, 18 grudnia 2018 20:51

  >> GALERIA ZDJĘĆ <<

   
  Trzecia Niedziela Adwentu 16 grudnia 2018 r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 17 grudnia 2018 09:07

  Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powiadam: radujcie się! Pan jest blisko.

  Dla ludzi niewierzących prawda o kresie czasu jest przygnębiającą nowiną. Nie taką jednak stanowi dla chrześcijan. Oczekujemy bowiem nowej ziemi i nowego nieba, pełnych sprawiedliwości i Bożej chwały. Kres czasu to dla nas nie koniec, ale ostateczne wypełnienie, dojście do celu, nowość, która zawsze pozostaje świeża, gdyż jest oglądaniem Bożego Oblicza w niekończącej się radości.

  Więcej…
   
  Druga Niedziela Adwentu / 9 grudnia 2018 r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 10 grudnia 2018 10:50

  Ludu Boży oto Pan przyjdzie, by zbawić narody: Pan da posłyszeć swój głos pełen chwały i uraduje się wasze serce.

  Powtórne przyjście Pana jest bardziej pewne niż wszystko inne na ziemi. Będzie ono dopełnieniem dziejów zbawienia, które toczą się od początku istnienia świata. Ono ma nas doprowadzić do spełnienia naszego człowieczeństwa, które możliwe jest tylko w Bogu, w zjednoczeniu z Nim i przebóstwieniu naszej natury.

  W dniu dzisiejszym dobiegły końca Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii, które głosił O. Korneliusz Kłósek OFM z klasztoru w Pińczowie, któremu serdecznie podziękowaliśmy w czasie Mszy Świętej o godz. 12.00.

  Więcej…
   
  Ks. Robert Borecki nowym proboszczem Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  sobota, 01 grudnia 2018 21:45

  Ksiądz Robert Borecki został nowym proboszczem parafii Chroberz. Zastąpił on na tym stanowisku księdza Waldemara Krochmala, który otrzymał zadanie pokierowania parafią w Chmielniku (siedziba dekanatu). Ksiądz Borecki urodził się w 1968 roku w Pińczowie. Jest magistrem teologii, wyświęcony został w 1993 roku, pochodzi z pińczowskiej parafii św. Jana Apostoła (w rynku).

  Bezpośrednio przed objęcie probostwa w Chrobrzu, pełnił tą funkcje w parafii Rogów (gmina Opatowiec) od 2013 roku. Po ukończeniu seminarium pracował jako wikary m.in. w parafii pw. Ducha Świętego w Kielcach, parafii w Seceminie (dekanat koniecpolski), Minodze (dekanat skalski).

  Brat księdza Roberta – Rafał również jest księdzem i pełni posługę wikarego w parafii Wierna (dekanat piekoszowski), w której proboszczem jest pochodzący z parafii… Chroberz ksiądz Wiktor Walocha.

  Autor: chroberz.info

  Ksiądz Borecki nowy proboszcz parafii Chroberz

   
  Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (nowe zdjęcia) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 26 listopada 2018 10:43
  W naszym świecie jest tak wiele władców, którzy sprawują swój urząd nad powierzonymi sobie państwami i narodami. To panowanie ma jednak charakter doczesny i przejściowy. Nie trwa wiecznie i nie jest samo dla siebie przyczyną. Jezus Chrystus jest Panem Wszechświata, Panem czasu i wieczności. Jeśli świadomie przynależymy do Jego królestwa, będziemy mieć udział w Jego wiecznym panowaniu.

  W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele odbyło się uroczyste pożegnanie naszego Księdza Proboszcza Waldemara Krochmala, który był z nami od 2010 roku. Liczni parafianie podczas Mszy Świętej o godz. 12.00  wygłosili słowa wdzięczności, złożyli życzenia i wręczyli kwiaty jako wyraz podziękowania za wzorową ośmioletnia służbę i pracę dla naszej wspólnoty. Treść podziękowań oraz galeria zdjęć w rozwinięciu...
  Więcej…
   
  Ks. Waldemar Krochmal zmienia parafię Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 23 listopada 2018 18:44

  ksiądz Waldemar Krochmal Chroberz

  Ksiądz Waldemar Krochmal, proboszcz parafii Chroberz, w dnu dzisiejszym został odwołany z pełnionej dotychczas funkcji i mianowany proboszczem parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Chmielniku.

  Ksiądz Waldemar Krochmal trafił do naszej parafii 10 grudnia 2010 roku. Objął funkcję proboszcza po zmarłym 21 listopada 2010 roku księdzu Stefanie Matusie. Okres probostwa księdza Waldemara to czas kilku ważnych przedsięwzięć w naszej parafii, m.in. odbudowa po pożarze z października 2010 roku plebani. Proboszcz był też inicjatorem aby procesja Bożego Ciała, co roku odbywała się w innej miejscowości naszej wspólnoty. Założył również Chroberską Księge Łask. Oprócz tego organizowane były konkursy na palmy wielkanocne,itp. Bardzo dobrze układała się współpraca ze stroną parafialną oraz naszym serwisem.

  Parafia w Chmielniku jest siedzibą dekanatu chmielnickiego. Oprócz proboszcza, obsługę pełni trzech wikariuszy oraz Dom Zakonny Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego. Strona parafii: http://parafiachmielnik.net

  Księdzu Waldemarowi życzymy samych dobrych dni w nowej parafii i dziękujemy za serce włożone przez te prawie 8 lat probostwa w Chrobrzu.
  Niech Chroberska Matka Boża Wniebowzięta będzie źródłem samych łask.

  Autor: Paweł, chroberz.info

   
  << pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

  Strona 10 z 97
  stat4u