.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 18:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Oktawa Bożego Ciała (galeria) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 15 czerwca 2012 13:59

  W miniony czwartek zakończyła się oktawa Bożego Ciała. Osiem dni oktawy Bożego Ciała jest uważane za czas szczególnej łaski. Każdego dnia odprawiane jest nabożeństwo pod nazwą Nieszpory Eucharystyczne z procesją eucharystyczną po wieczornej Mszy św. W ten sposób Kościół uroczyście obchodzi jeszcze przez osiem kolejnych dni Uroczystość Bożego Ciała. Również nasza Wspólnota parafialna w sposób uroczysty przeżywała ten wyjątkowy dzień. Po Mszy Świętej odbyła się procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła, które przygotowali mieszkańcy Chrobrza, Rudawy, Wojsławic oraz Aleksandrowa. Tego dnia poświęcono również wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Fotorelację z czwartkowych uroczystości można oglądać oczywiście w naszej galerii, zapraszamy. Więcej w rozwinięciu...

  Więcej…
   
  Fotorelacja z Bożego Ciała Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 11 czerwca 2012 13:51

  Po raz pierwszy we współczesnej historii naszej parafii, uroczystości Bożego Ciała odbyły się poza Chrobrzem, a dokładnie w Nieprowicach. Ma to zapoczątkować nową tradycję - co roku procesje Bożego Ciała będą się odbywały w różnych miejscowościach naszej parafii. Jak pokazały tegoroczne obchody w Nieprowicach, był to strzał w przysłowiową dziesiątkę. Mieszkańcy Nieprowic wspaniale się zmobilizowali i co najważniejsze zjednoczyli we wspólnym dziele przygotowywania ołtarzy stacyjnych i miejsca gdzie odprawiona została uroczysta Msza Święta. W czwartek w Nieprowicach mogliśmy zobaczyć tłumy naszych parafian ze wszystkich naszych miejscowości. Przygotowania oraz samą uroczystość Bożego Ciała oglądać można na zdjęciach w naszej Galerii [Oglądaj

  Więcej…
   
  Podziękowania Księdza Proboszcza Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 11 czerwca 2012 09:17

  Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Nieprowic, za przygotowanie Uczty Duchowej w uroczystość Bożego Ciała. Za przepiękne Ołtarze, udekorowanie trasy procesji, przygotowanie miejsca sprawowania Liturgii i miejsc do siedzenia w czasie Mszy św., przewiezienie paramentów liturgicznych, wspólną modlitwę i gościnność. Serdeczne Bóg zapłać panu Sołtysowi: Zbigniewowi Krzakowi, Radnemu Gminy Złota: Mirosławowi Krawczykowi, Strażakom z OSP Nieprowice i wszystkim zaangażowanym mieszkańcom Nieprowic. Bóg zapłać za kwiaty przywiezione do Kościoła po procesji i odwiezienie sprzętów liturgicznych.

  Serdeczne Bóg zapłać uczestnikom wspólnej modlitwy w Boże Ciało w Nieprowicach, parafianom i gościom – Dzieciom Komunijnym i rocznicowym w strojach komunijnych, paniom niosącym feretrony, panom niosącym chorągwie, ministrantom, panu Katechecie Waldemarowi Kuciębie.

  Dziękuję Strażakom z OSP Chroberz i Nieprowice. Serdeczne Bóg zapłać panu Organiście Łukaszowi za oprawę muzyczną i nagłośnienie. Ks. Waldemarowi za wspólną modlitwę i przygotowanie liturgiczne. Policji z Posterunku w Złotej za zabezpieczenie procesji.

  Proboszcz Parafii Chroberz
  ks Waldemar Krochmal

  Więcej…
   
  Zapraszamy na uroczystości Bożego Ciała Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 04 czerwca 2012 06:46

  Zapraszamy na Boże Ciało do Nieprowic. Uroczysta suma o godz. 11.00, a potem procesja parafialna ulicami Nieprowic.

  Nasza parafialna procesja Bożego Ciała wyruszy tradycyjną trasą do czterech ołtarzy Mszy Świętej. Zapraszamy dzieci Komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych, panie niosące feretrony, panów niosących chorągwie, ministrantów, wszystkich parafian i gości. Na zakończenie procesji błogosławieństwo na cztery strony świata i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”.

  Proszę o udekorowanie okien  w całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas.

  Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem  wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby  mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.

  Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie po Mszy św. o godz. 17.00 przez całą  oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

  Ołtarze na oktawę - czwartek 14.VI przygotowują mieszkańcy: Chrobrza, Rudawy, Wojsławic, Aleksandrowa

  Dużo miłości.

  Proboszcz Parafii Chroberz
  ks Waldemar Krochmal

   
  Zapraszamy na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 28 maja 2012 11:51

  Parafia Chroberz organizuje pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic -zapraszamy wszystkich zainteresowanych! chętnych!Szczegółowych informacji udziela ks.Wikariusz Waldemar (tel. stacjonarny: 41 356 42 31). Więcej informacji w rozwinięciu...

  Więcej…
   
  Dzień Zesłania Ducha Świętego Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 27 maja 2012 01:00

  Dzień Zesłania Ducha Świętego, zwany też Pięćdziesiątnicą lub potocznie Zielonymi Świętami jest obchodzona na pamiątkę wydarzenia w Wieczerniku, 50 dni po Zmartwychwstania, gdy na zebranych tam apostołów i Maryję zstąpił Duch Święty.  Wówczas Apostołowie zaczęli przemawiać w wielu językach oraz otrzymali szczególne dary duchowe - charyzmaty. Zstąpienie Ducha Świętego, zapowiedziane już w Starym Testamencie, ponownie zostało przepowiedziane już przez Jezusa podczas Ostatniej Wieczerzy, przed Jego Wniebowstąpieniem. 

  Więcej…
   
  << pierwsza < poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 następna > ostatnia >>

  Strona 96 z 108
  stat4u