.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dzień powszedni: 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Intencje mszalne, ogłoszenia 07.07 - 14.07 PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 07 lipca 2024 18:43

  Ogłoszenia parafialne
  XIV Niedziela zwykła
  7 lipca 2024 r.

  1. W liturgii Kościoła w poniedziałek wspominamy św. Jana z Dukli, w czwartek czcimy św. Benedykta, jednego z patronów Europy w piątek wspominamy św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, a w sobotę świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
  2. Nasza parafia otrzymała pulę voucherów uprawniających do zniżkowego zakupu biletu na nazywaną arcydziełem technologii, wyjątkową w skali światowej wystawę: „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo”. To odwzorowane w skali 1:1 w formie multimedialnej największe dzieło sakralne świata. Wystawa jest dostępna w Krakowie przez najbliższe tygodnie, a vouchery można odebrać w zakrystii.
  3. Zgodnie z zapowiedzią ofiarą do puszki wspieramy dzieła papieża.
  4. Wczoraj do sprzątania kościoła przyszły cztery osoby: Ewelina Żuber, Agata Włoch, Aneta Molęda i Krzysztof Molęda. Bóg zapłać. Natomiast Anna Kwiecińska złożyła ofiarę 50 zł na kwiaty. Również dziękuję. Za tydzień w sobotę na godz. 10.00 do sprzątania zapraszam parafian z Wojsławic od nru 1 do nru 16.
  5. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę zaprasza do wyruszenia na pielgrzymi szlak. Można przebyć całą trasę, ale istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Zapisy ON-LINE potrwają do 4 sierpnia, a później będzie można się zapisać w sekretariacie grupy. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje są w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej. Pielgrzymce towarzyszy Grupa Duchowa. Pielgrzym Duchowy łączy się z wędrującymi do Matki Bożej Częstochowskiej przez codzienną modlitwę, w miarę możliwości udział w kościele we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. czy uczestnictwo w Apelu Jasnogórskim. Ruszyły tez zapisy na Rowerową Pielgrzymkę Kielecką od Częstochowy.
  6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

  INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH
  7 – 14 LIPCA 2024 R.

  NIEDZIELA, 7 LIPCA
  8.00 + Władysława (rocz. śmierci), Zofię i Dorotę Chacagów, Stanisławę (rocz. śmierci)
  i Józefa Sęsołów i zm. z rodz. Sęsołów
  10.00 + Przemysława Topolskiego (17 rocz. tragicznej śmierci) – zam. babcia z rodziną
  12.00 + Bogusława Urbańskiego (rocz. śmierci)

  PONIEDZIAŁEK, 8 LIPCA
  18.00 + Jana Sakwę – od córki Anety z rodziną.

  WTOREK, 9 LIPCA

  ŚRODA, 10 LIPCA
  18.00 + Zofię, Anielę i Władysława Boczarskich.

  CZWARTEK, 11 LIPCA
  18.00 + Zofię Niedzielę – od wnuków, prawnuków i praprawnuka.

  PIĄTEK, 12 LIPCA
  18.00 1) + Krystynę, Wita, Zofię i Jana Kapustów, Tadeusza Kapustę, Jana Zachariasza, Zygmunta Grzywnę
  2) + Irenę Gierek – od Marcina Samca z Głuchowa
  3) + Kazimierę Bednarską - od Chroberskiego Stowarzyszenia Kobiet
  4) + Jana Ścisłowskiego – od rodziny Walczaków
  5) + Marię, Bogusława i Franciszka – zam. rodzina
  6) + Andrzeja Paździurskiego – od Janiny Dobaj
  7) + Kazimierę Godzic – od uczestników pogrzebu
  8) + Wandę Kocerbę – od Zofii Wojtasik z rodziną
  9) + Alicję Połeć – od męża

  SOBOTA, 13 LIPCA
  14.00 chrzest: Ada Zofia Szczepanowska
  17.00 Dziękczynna w 1 rocz. urodzin Leona z prośbą o Boże błogosławieństwo i łaski
  oraz opiekę Maryi dla niego i jego rodziców
  18.00 + Damiana Gwaderę

  NIEDZIELA, 14 LIPCA
  8.00 + Włodzimierza Banasika i Marka Chabińskiego – zam. rodzice
  10.00 + Bronisławę Kocerbę (1 rocz. śmierci), Władysława Kocerbę (3 rocz. śmierci) izmarłych z rodzin Kocerbów i Boksów
  12.00 + Marię (rocz. śmierci) i Jana Dorozów, ich rodziców oraz zmarłych z rodzin
  Dorozów, Sojów, Dudów i Traczów – zam. rodzina.

   
  stat4u