.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dzień powszedni: 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Zakończenie oktawy Bożego Ciała PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 07 czerwca 2024 06:43

  W czwartek (06.06) odbyło się zakończenie oktawy Bożego Ciała. Parafianie z księdzem Wojciechem Czekajem udali się w uroczystą procesję z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy przygotowanych wokół chroberskiego kościoła.

  W tradycji Kościoła każda oktawa jest czasem kolejnych ośmiu dni (łac. octavus – ósmy) od uroczystości, którą w liturgii świętujemy niczym jeden dzień. Ma to podkreślać wyjątkowy charakter określonej prawdy wiary oraz jej doniosłość dla chrześcijańskiego życia. W ciągu roku liturgicznego prawo kościelne podaje jedynie dwie takie uroczystości – Narodzenie Pańskie oraz Zmartwychwstanie Pańskie. Trzecim przypadkiem jest oktawa Bożego Ciała, która chociaż nie ustanowiona oficjalnie, to jednak jest bardzo żywa w świadomości wiernych i kultywowana w tradycji Kościoła.

  Tradycją związaną z ostatnim dniem tej oktawy jest poświęcanie wianków. Nawiązuje ona do ludzkiej pracy, która ma służyć naszemu uświęcaniu i którą również chcemy zawierzać Bogu. Jest to także dziękczynienie za wszelkie dary i piękno świata, które otrzymujemy z Bożej opatrzności.

  W tym dniu błogosławimy także dzieci. Jest to odpowiedź na wezwanie Chrystusa: pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie (Mk 10, 14).  Szczególnie polecamy dzieci, które niedawno przyjęły I Komunię świętą, prosząc dla nich o wierność wobec Eucharystii. Galeria zdjęć w rozwinięciu...

  oktawa

   

   

  >> GALERIA ZDJĘĆ <<

  Poprawiony: piątek, 07 czerwca 2024 08:32
   
  stat4u