.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dzień powszedni: 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Uroczystość Bożego Ciała w Wojsławicach (galeria) PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  czwartek, 30 maja 2024 21:19

  W czwartek, 30 maja 2024 roku obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną Bożym Ciałem. W tym roku uroczysta Eucharystia oraz procesja do czterech ołtarzy odbyła się w Wojsławicach.

  Piękna pogoda, tłumy parafian i misternie przygotowane ołtarze nadały tej uroczystości wyjątkowego charakteru. Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii Chroberz, ksiądz Wojciech Czekaj, który również wygłosił homilię.

  Asystę zapewniły Panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Chrobrzu i Nieprowicach oraz druhowie ochotnicy z OSP Chroberz i OSP Nieprowice. Trasę zabezpieczali policjanci z KPP Pińczów i strażacy z OSP Chroberz.

  Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Uroczystości Bożego Ciała.

  boze cialo

  >> GLAERIA ZDJĘĆ [ZOBACZ] <<

   
  stat4u