• Wykonało się Jana Pawła II PDF Drukuj Email
    wtorek, 02 kwietnia 2024 07:18

Św. Jan Paweł II zmarł w 2 kwietnia 2005 roku, o godz. 21.37.

Jego śmierć była jak pieczęć potwierdzająca dokonane dzieło. Życie spełnione i wierne aż po ostatnie „Amen”. Umierający Jan Paweł II mógł bez wątpienia powtórzyć za Ukrzyżowanym: „Wykonało się!”.

Ostatnie słowa Jezusa – ostatnie słowa Jana Pawła II. Czy wolno pozwolić sobie na takie zestawienie? Wolno, a może nawet trzeba. Papież powtarzał przecież, że człowieka nie można zrozumieć bez Chrystusa. Tym bardziej tego człowieka nie można zrozumieć bez Chrystusa.

- Pełna treść artykułu pod [linkiem]

Poprawiony: wtorek, 02 kwietnia 2024 07:22