.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dzień powszedni: 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Par. Chroberz: Intencje mszalne, ogłoszenia 28.01-04.02 PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 28 stycznia 2024 20:31

  Ogłoszenia parafialne
  IV Niedziela zwykła
  28 stycznia 2024 r.

  1. W tym tygodniu w liturgii: w środę wspominamy św. Jana Bosko, założyciela księży salezjanów i sióstr salezjanek, w piątek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 10.00 i 17.00. Przynosimy gromnice. Jest to także święto osób konsekrowanych, czyli zakonników i sióstr zakonnych oraz innych, którzy swoje życie poświęcili wyłącznej służbie Bogu. Taca z tego dnia przeznaczona jest na pomoc klasztorom kontemplacyjnym w naszej diecezji.
  2. 2 lutego przypada także pierwszy piątek miesiąca. Przed Mszami św. możliwość spowiedzi. A po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa.
  3. Wczoraj do sprzątania kościoła przyszły pięć pań: Stanisława Paluch, Bogumiła Krzak, Zofia Wilk, Grażyna Domagała i Gabriela Orzełek. Dziękuję, Bóg zapłać! W najbliższą sobotę, tj. 3 lutego br., na godz. 10.00 zapraszam do sprzątania kościoła parafian z ul. Gliniki od początku od nr 18 do końca. W najbliższą sobotę trzeba także zdemontować choinki i szopkę. Chciałbym prosić ojców dzieci, przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. o pomoc. Zapraszam na godz. 9.00.
  4. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

  INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH
  28 STYCZNIA – 4 LUTEGO 2024 R.

  NIEDZIELA, 28 STYCZNIA
  8.00 + Zofię Augustyn (2 rocz. śmierci), Stanisława Augustyna i ich rodzeństwo – zam. rodzina 10.00 + Stanisława Węglińskiego (1 rocz. śmierci) – od siostry z rodziną 12.00 + Zbigniewa Pieterwasa – od Żylskiej z rodziną

  PONIEDZIAŁEK, 29 STYCZNIA
  17.00 + Kazimierę Paździurską – od wnuka Krzysztofa z rodziną

  WTOREK, 30 STYCZNIA
  7.30 za parafian

  ŚRODA, 31 STYCZNIA
  17.00 + Stanisława Pieterwasa – od syna Roberta z rodziną

  CZWARTEK, 1 LUTEGO
  17.00 + Zofię Chacagę – od Zofii Kunat i rodziny Szwarców

  PIĄTEK, 2 LUTEGO
  10.00 + Mariannę i Edwarda Swatów i zmarłych z rodziny Swatów, Stefanię i Władysława Żelichowskich, zmarłych z rodziny Żelichowskich, Annę i Witolda Szczepanowskich, Mirosława Szostaka, Wiesława Pobiegę, Jerzego Holisza – zam. rodzina
  17.00 + Józefę Safian (rocz. śmierci), Stanisława i Elżbietę Chacagów, Janinę i Józefa Sojów

  SOBOTA, 3 LUTEGO
  17.00 + W intencji Urszuli Stęk i Krzysztofa Ślusarczyka

  NIEDZIELA, 4 LUTEGO
  8.00 + Zofię (rocz. śmierci), Kazimierza i Andrzeja Siemianowskich, Kazimierę Wojtasik, Franciszkę i Andrzeja Klepków
  10.00 + Mariusza Doroza (13 rocz. smierci) – zam. mama z rodziną
  12.00 + Stanisława Liberka (3 rocz. śmierci).

   
  stat4u