• Intencje mszalne oraz ogłoszenia 13 – 20 SIERPNIA 2023 R. PDF Drukuj Email
    niedziela, 13 sierpnia 2023 08:12

XIX niedziela zwykła 13 sierpnia 2023 r.

1. W liturgii Kościoła jutro wspominamy św. Maksymiliana Marię Kolbego, franciszkanina, a w czwartek św. Jacka, jednego z pierwszych polskich dominikanów.
    2. We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W naszej parafii uroczystość odpustowa. Msze św. jak w niedzielę. Na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszam druhów strażaków, a także panie z kół gospodyń wiejskich w strojach ludowych. Zapraszam także dziewczynki do sypania kwiatów podczas procesji po Mszy św.
    3. W czwartek ok. 9.00 Rowerowa Pielgrzymka Kielecka zatrzyma się u nas na postój. Nawiedzą kościół i spotkają się z Policją. Potem chcieliby się posilić i czegoś napić. Bardzo proszę osoby, która w ubiegłych latach angażowały się w przyjęcie pielgrzymów na rowerach o to, by po raz kolejny to zrobiły. Oczywiście mile widziane nowe osoby.
    4. Dziękuję czterem osobom z Wojsławic za skoszenie trawy i uprządkowanie obejścia kościoła.
    5. W ostatnim czasie Słowenię nawiedziły wielkie powodzie. Przewodniczący Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki zwrócił się apelem o pomoc temu krajowi. Biskup Kielecki przyłączył się do tego apelu. W większości parafii ofiary do puszki na ten cel będą zbierane 15 sierpnia, u nas przeniesiemy tę zbiórkę na następną niedzielę, 20 sierpnia.
    6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH
    13 – 20 SIERPNIA 2023 R.

NIEDZIELA, 13 SIERPNIA
    7.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny