• Intencje mszalne oraz ogłoszenia 6 SIERPNIA - 13 SIERPNIA 2023 R. PDF Drukuj Email
    sobota, 05 sierpnia 2023 00:00

Święto Przemienienia Pańskiego
    6 sierpnia 2023 r.

1. W liturgii Kościoła we wtorek wspominamy św. Dominika, założyciela zakonu dominikanów, w środę czcimy św. Teresę Benedyktę Krzyża, znaną bardziej jako Edyta Stein, żydówkę nawróconą na chrześcijaństwo, w czwartek wspominamy św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, z początków chrześcijaństwa, (odpust w Michałowie) a w piątek św. Klarę, uczennicę św. Franciszka z Asyżu i założycielkę zakonu klarysek.
    2. We wtorek przyjdą do naszej parafii pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki Diecezji Rzeszowskiej. Pamiętajmy o słowach Jezusa: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. A w innym miejscu: „Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody”.
    3. Bardzo dziękuję wszystkim złożyli swoją ofiarę na dokończenie wywozu śmieci z cmentarza. Bóg zapłać! Dziękuję także po raz kolejny p. Renacie Drabik a także pani Anicie Lozi za kwiaty do kościoła.
    4. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH 6 SIERPNIA - 13 SIERPNIA 2023 R.

NIEDZIELA, 6 SIERPNIA – ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO
    7.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny
    8.00 + Franciszka Bączka (9 rocz. śmierci) – od rodziny
    10.00 + Władysława i jego rodziców – od żony z rodziną