.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dzień powszedni: 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • "Nasi" księża wśród Dekanalnych Duszpasterzy Małżeństw i Rodzin PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  sobota, 09 kwietnia 2022 07:54

  Biskup Kielecki Jan Piotrowski dekretem z 25 marca 2022 roku ustanowił Dekanalnych Duszpasterzy Małżeństw i Rodzin, wśród nich znaleźć można nazwiska księży którzy pracowali w naszych parafiach.

  Jak głosi komunikat biskupa - szczegółowe zasady misji zawarte są w Instrukcji o Posłudze Dekanalnych Duszpasterzy Rodzin, które mianowani Księża otrzymali w załączeniu do dekretu. Mam głęboką nadzieję, że ta posługa podjęta ze zrozumieniem zaowocuje w realizowaniu przygotowania do sakramentu małżeństwa, jak również w duchowym towarzyszeniu małżeństwom i rodzinom.

  W zestawieniu 33 mianowanych duchownym znaleźli się księża pracujący kiedyś jako wikariusze w parafii Chroberz, tj. Ks. Marek Zielonka (proboszcz parafii Świętomarz, oraz wicedziekan dekanatu bodzentyńskiego), Ks. Marek Tazbir (proboszcz parafii Szaniec), a także ksiądz Jerzy Korona, który był proboszczem parafii Złota, obecnie jest proboszczem parafii Kozłów (dekanat małogoski).

  Autor: red., chroberz.info

   
  stat4u