.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dzień powszedni: 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Ksiądz Marek powołany do "senatu biskupa" PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 07 listopada 2021 21:28

  ksiadz TazbirBiskup Kielecki Jan Piotrowski powołał Radę Kapłańską, której kadencja będzie trwała 5 lat. W jej skład powołany został ksiądz Marek Tazbir, który w latach 90-tych XX wieku pracował jako wikariusz w parafii Chroberz.

  Rada Kapłańska to odpowiednik senatu biskupa – ordynariusza, jej zadaniem jest wspieranie biskupa w kierowaniu diecezją. Powoływana jest na podstawie Kodeksu Prawa Kanonicznego Kan. 495 – § 1.: “W każdej diecezji winna być ustanowiona Rada kapłańska, czyli zespół kapłanów, będący jakby senatem biskupa i reprezentującym prezbiterium. Jej zadaniem jest wspieranie biskupa w kierowaniu diecezją, zgodnie z przepisami prawa, ażeby możliwie najbardziej pomnażało się dobro pasterskie powierzonej mu części Ludu Bożego”.

  Dla powołanych do niej księży jest to niezwykłe wyróżnienie oraz oznaka zaufania biskupa, a jednocześnie ogromna odpowiedzialność.

  Autor: Paweł, chroberz.info

  ksiadz Tazbir
  Ksiądz Marek Tazbir, pracował jako wikariusz w par. Chroberz przez 4 lata.

   
  stat4u