.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dzień powszedni: 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Odpust parafialny w Chrobrzu - foto, wideo PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  środa, 18 sierpnia 2021 09:13

  odpust Chroberz

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z odpustu parafialnego w Chrobrzu ku czci Najświętszej Maryi Panny. Homilię w imieniu zapowiadanego ks. Stefan Rogula (proboszcza naszej parafii w latach 1973/74 - 05/06.1983), wygłosił ksiądz Grzegorz Woszczek, wikariusz z parafii Olkusz.

  W sumie odpustowej wzięły udział Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Nieprowicach oraz Chroberskiego Stowarzyszenia Kobiet, które przygotowały przepiękne, tradycyjne wieńce. Panie z Nieprowic upiekły chleb z tegorocznych zbóż.

  Nie zabrakło także asysty niezawodnych harcerek z Chrobrza oraz strażaków - seniorów z OSP Chroberz. Zgodnie z tradycją na uroczystość Wniebowzięcia NMP, która zwana jest Świętem Matki Boskiej Zielnej, Panie przygotowały bukiety z młodych zbóż, traw, ziół i kwiatów.

  Autor: pb, chroberz.info
  Zdjęcia, wideo: Mariusz Świetlik.

  odpust Chroberz

  odpust Chroberz

  odpust Chroberz

  >> GALERIA ZDJĘĆ <<

   
  stat4u