.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dzień powszedni: 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • XL Kielecka Pielgrzymka na Jasną Górę PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 21 czerwca 2021 14:03

  Po raz czterdziesty na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy przez Pińczów, Kielce na Jasną Górę. Istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach.

  Główny Inspektorat Sanitarny zaleca, aby w pielgrzymce wzięły udział osoby, które otrzymały pełny cykl szczepień przeciwko COVID-19 szczepionką zarejestrowaną w Unii Europejskiej. Zaleca również, aby maksymalna liczba uczestników niezaszczepionych nie przekroczyła 300 osób. Nocowanie będzie odbywać się w namiotach (w jednym namiocie jedna osoba lub jedna rodzina). Jako organizatorzy zobowiązujemy się do zagwarantowania węzła sanitarnego w miejscu noclegowym.

  Bardzo istotną zmianą w funkcjonowaniu XL KPP będzie rezygnacja z dotychczasowej formy "kolorowej" grup. Zachęca się jednak do zabrania emblematów grup, z którymi utożsamiają się wieloletni pielgrzymi. W wyniku zapisów będą tworzyć się grupy 100-osobowe, czyli jeśli zapisze się 100 uczestników, to zostanie utworzona I grupa. Przy 300 uczestnikach powstaną grupy: I, II, III, itd. Konieczne jest zatem, aby w celu pielgrzymowania w tej samej grupie rodziny, przyjaciół, znajomych zapisać się razem w tym samym czasie, aby nie doszło do rozdzielenia osób do różnych grup.

  Zapisy na XL KPP będą odbywały się tylko i wyłącznie przez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl. Zapisy potrwają od 15 czerwca do 5 lipca.

  Regulamin i bliższe informacje na facebooku, instagramie oraz na stronie internetowej pielgrzymki.

  Wyrażam wdzięczność za wszelkie zaangażowanie wszystkim, którzy tworzą i tworzyli służbę organizacyjną Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki.

  Proszę o modlitwę w intencji tego wielkiego dzieła ewangelizacyjnego jakim jest Kielecka Piesza Pielgrzymka. Ufam też, że pomimo jeszcze nie do końca stabilnej sytuacji epidemiologicznej z Bożą pomocą uda się bezpiecznie przebyć pątniczy szlak.

  ks. Marek Blady
  DYREKTOR KIELECKIEJ PIESZEJ PIELGRZYMKI

  >> www.pielgrzymka.kielce.pl

   
  stat4u