• Podwójne święto PDF Drukuj Email
    sobota, 08 maja 2021 08:37

W niedzielę, 9 maja chroberska parafia będzie przeżywała podwójne święto; odpust na św. Izydora oraz uroczystość I Komunii Świętej.

Św. Izydor beatyfikowany został w 1619 r. przez papieża Pawła V, a kanonizowany w 1622 r. przez papieża Grzegorza XV. Jest patronem rolników oraz drugim patronem diecezji kieleckiej.

Przypomnijmy, że w naszej parafii świętowane są 3 odpusty; pierwszy właśnie na św. Izydora, drugi największy 15 sierpnia - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny oraz trzeci 20 października na św. Jana Kantego.

uroczystości odpustowe w parafii Chroberz w 2013 roku
    Uroczystości odpustowe na św. Izydora w parafii Chroberz w 2013 roku