.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dzień powszedni: 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Biskup mianował nowych kanoników PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  czwartek, 01 kwietnia 2021 15:48

  W Wielki Czwartek, 1 kwietnia 2021 r., po Mszy Świętej Krzyżma, Biskup Kielecki Jan Piotrowski mianował nowych kanoników. Kanonikiem honorowym Kieleckiej Kapituły Katedralnej został ksiądz Waldemar Tłomak, który pracował w parafii Chroberz jako wikariusz w latach 2008 – 2012 oraz jako ksiądz katecheta w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu.

  Był w naszej parafii kiedy dotknęła ją tragedia pożaru plebanii oraz pracował w trudnym okresie po niespodziewanej śmierci proboszcza księdza Stefana Matusa. Obecnie ksiądz Waldemar pełni funkcję proboszcza w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Cierchach (gmina Mniów, koło Kielc).

  ks. Waldemar Tłomak

   
  stat4u