.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dzień powszedni: 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Siostry Felicjanki z Chrobrza PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 16 lutego 2021 14:28

  Z cyklu „Czy wiesz, że...” przedstawiam kolejną bardzo mało znaną (w żadnych naszych regionaliach nie publikowaną) historię dotyczącą Chrobrza. Przedstawiliśmy ją w styczniu 2012 roku, a dziś prezentujemy uzupełniony, o nowe materiały, artykuł. Prezentowane zdarzenia związane są ze Zgromadzeniem Sióstr Świętego Feliksa z Kantalicjo Trzeciego Zakonu Regularnego Świętego Franciszka Serafickiego (taka jest pełna nazwa zgromadzenia), popularnie nazywanego „felicjankami”, które jak się okazuje miały swój kilkuletni epizod w Chrobrzu. Działalność Zakonu znalazła swój oddźwięk m.in. w artykule który ukazał się w gazecie w 1862 roku.

  Pełen artykuł dostępny pod adresem:
  http://chroberz.info/serwis/index.php/czy-wiesz-ze/1895-siostry-felicjanki-z-chrobrza

  siostry felicjanki z Chrobrza ilustracja

  Poprawiony: wtorek, 16 lutego 2021 14:29
   
  stat4u