.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dzień powszedni: 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Dzień Życia Konsekrowanego PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 02 lutego 2021 08:02

  Dnia 2 lutego – w Święto Ofiarowania Pańskiego, w Polsce nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej – od 1997 r. obchodzony jest również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

  Ustanowił je św. Jan Paweł II stawiając przed Kościołem 3 cele:

  1. by uroczyście uwielbić Boga i składać dziękczynienie za wielki dar życia konsekrowanego, życia, które ubogaca i raduje Kościół

  2. by przyczynić się do poznania i do szacunku dla życia konsekrowanego ze strony ludu Bożego.

  3. aby odkryć jeszcze bardziej w świetle wiary blaski tego Bożego piękna, jakim jest życie konsekrowane, oraz aby jeszcze żywiej uświadomić sobie jego niezastąpioną misję w Kościele i w świecie.

  Biorąc pod uwagę uwarunkowania pandemiczne, w naszej Diecezji, Dzień Życia Konsekrowanego przeżywać będziemy na dwa sposoby:

  w sobotę, dnia 30 stycznia 2021 r., osoby życia konsekrowanego, a więc: siostry zakonne, zakonnicy, członkinie instytutów świeckich, konsekrowane dziewice, wdowy i wdowcy oraz pustelnicy zgromadzą się w Seminarium Duchownym o godz. 9.15, w kaplicy św. Kazimierza, na wspólną modlitwę i konferencję, by o godzinie 11.00 uczestniczyć we Mszy św. w Bazylice Katedralnej, podczas której wszyscy konsekrowani odnowią swoje śluby i przyrzeczenia. Przewodniczyć mu będzie o. Rafał Scibiorowski - Opat Archiopactwa Ojców Cystersów w Jędrzejowie.

  - we wtorek, dnia 2 lutego, taki Dzień przeżywać będziemy w parafiach, modląc się w intencji osób konsekrowanych i o nowe powołania do życia konsekrowanego.

  W parafiach, w których są osoby życia konsekrowanego: siostry zakonne, zakonnicy, dziewice i wdowy konsekrowane, byłoby wskazane, aby po homilii odnowiły swoje śluby. W tym Dniu wspomagamy także materialnie zakony klauzurowe.

  Zachęcam także do lektury Listu bp. Jacka Kicińskiego CMF - Przewodniczącego Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego na Dzień Życia Konsekrowanego.

  Ks. Tomasz Rusiecki
  WIKARIUSZ BISKUPI DS. ŻYCIA KONSEKROWANEGO

  >> List na Dzień Życia Konsekrowanego 2021 r.

   
  stat4u