.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Roraty: 16:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Link do transmisji święceń biskupich abp. Henryka Jagodzińskiego PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  czwartek, 16 lipca 2020 06:56

  W sobotę, 18 lipca, o godzinie 11.00 w Bazylice Katedralnej w Kielcach podczas Mszy św. odbędzie się uroczystość świeceń biskupich arcybiskupa nominata Henryka Jagodzińskiego. Transmisja uroczystości w Radiu eM Kielce i na em.kielce.pl

  TRANSMISJA "NA ŻYWO"

  To będzie kolejna, wielka uroczystość w Bazylice Katedralnej w Kielcach, ważna nie tylko dla Diecezji Kieleckiej, ale także dla całego Kościoła powszechnego. Ceremonii w Bazylice Katedralnej przewodniczyć będzie arcybiskup Jan Romeo Pawłowski, delegat ds. nuncjatur w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej. Konsekratorem będzie również arcybiskup Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce oraz Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Wśród zaproszonych gości jest wiele znamienitych osób z całego świata i miejsc, gdzie pracował arcybiskup nominat podczas swojej służby dyplomatycznej.

  – To dla mnie wielkie przeżycie i ważny moment w życiu. Cieszę się, że będę mógł go przeżywać w Kielcach, gdzie 25 lat temu przyjąłem święcenia kapłańskie – mówił arcybiskup nominat Henryk Jagodziński.

  Jako zawołanie biskupie arcybiskup nominat przyjął słowa „In fines orbis” (Aż po krańce świata). - To z jednej strony modlitwa i program niesienia chwały Bożej po krańce świata, a z drugiej - to gotowość pójścia tam, gdzie pośle mnie Ojciec Święty - mówi arcybiskup nominat Jagodziński. Nuncjusz w Ghanie obrał również swój biskupi herb.

  Transmisję video uroczystości święceń biskupich obejrzycie na em.kielce.pl oraz na naszym profilu na portalu Youtube. Mszy św. wysłuchacie ponadto w Radiu eM Kielce (107,9 oraz 91,8 FM).

  tekst za: em.kielce.pl

   
  stat4u