• Niedzielna msza św. w radiu, telewizji, internecie. PDF Drukuj Email
    sobota, 14 marca 2020 21:45

Przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki przypomina o dyspensie wydawanej przez biskupów diecezjalnych od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych mszach świętych, zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego. „Osoby, które z niej korzystają, proszę o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu” – zaznaczył.

Dla tych wszystkich, którzy pragną duchowo łączyć się na modlitwie, przygotowaliśmy spis transmisji:

Telewizja

7.00: TVP 1, TVP Info, msza święta z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach.

9.00: Polsat News, msza święta ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

9.30: TV Trwam, msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.

10.30: Polsat Rodzina, msza święta dla dzieci ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

10.55: TVP 1, msza święta z Jasnej Góry.

13.00: TVP Polonia, msza święta z kościoła pw. św. Joachima w Sosnowcu.

Radio

7.30: Radio Warszawa, msza święta z katedry warszawsko-praskiej.

9.00: Radio Maryja, msza święta z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie, retransmisja z programu pierwszego Polskiego Radia.

9.05: Polskie Radio 1, msza św. z Bazyliki Św. Krzyża w Warszawie.

11.00: Radio Plus Łódź, msza święta z kościoła seminaryjnego pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa w Warszawie.

11.00: Radio dla Ciebie, msza święta z Archikatedry Warszawskiej.

12.00: Redio eM, msza św. z Katedry Chrystusa Króla w Katowicach.

18.00: Radio Warszawa, msza święta z konkatedry Bożego Ciała na Kamionku pw. Matki Bożej Zwycięskiej.

19.00: Polskie Radio 1, msza święta z Bazyliki Św. Krzyża w Warszawie.

Internet

6.00: jasnagora.pl oraz YouTube, msza święta z Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze.

Inne zobacz pod adresem: http://msza-online.net/msze-swiete-na-zywo-po-polsku/

Źródło: aleteia.org