.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 18:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Święto Ofiarowania Pańskiego / Dzień Życia Konsekrowanego. PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 03 lutego 2020 20:36
  Święto Ofiarowania Pańskiego nawet w zwyczaju zapalania gromnic związane jest ze światłem. Ale w celebracji tego wydarzenia chodzi przede wszystkim o to Światło, którym jest Chrystus. On oświeca nasze umysły i serca, aby odnalazły w Nim prawdę. Chrystus jest chwałą narodów, ale jedynie tych, które Go przyjmują.
  Wierni maja być świadkami nadziei - cnoty, którą zawdzięczają Chrystusowi i którą otrzymują w darze od Ojca. Czerpiąc z owoców Zmartwychwstania, posiadają nie tylko przeszłość, lecz przede wszystkim przyszłość. Kiedy mówi się o nadziei - a właściwie o jej źródle, którym jest Syn Boży - należy podkreślić, że bez świadectwa chrześcijan o zwycięstwie Chrystusa (zwycięstwie życia nad śmiercią, dobra nad złem) ludzkość nie odnajdzie tej ważnej cnoty boskiej.

  W czasie Mszy Świętej o godz. 10.00 dzieci klasy trzeciej przed I Komunią Świętą otrzymały świecę i książeczkę do nabożeństwa, które poświecił nasz Ksiądz Proboszcz Robert Borecki. Bóg zapłać.

  Poprawiony: wtorek, 04 lutego 2020 10:43
   
  stat4u