.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 18:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Uroczystość Objawienia Pańskiego / Światowy Dzień Misyjny Dzieci / 06.01.2020 r. PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 07 stycznia 2020 09:03
  Oto przybył Pan i Władca, a w Jego ręku królewska władza i moc, i rządy.
  Objawienie Pańskie to święto ukazania się Boga światu. Kolekta dodaje, że Bóg objawił swojego Syna poganom, czyli ludziom, którzy do tej pory nie wyznawali wiary w jednego Boga. Aby jednak mogło się to dokonać, konieczna jest postawa szukania Boga, dostrzeganie znaków Jego obecności oraz podążania za nim. Potrzebne jest zatem pragnienie poznania Boga. Jeśli nie odczuwamy takiego pragnienia, to prośmy o to przynajmniej, aby takie pragnienie mogło się w nas obudzić.
  W naszym kościele po Mszy Świętej o godz. 10.00 dzieci oddały pokłon dzieciątku, modliły się,  grały na instrumentach muzycznych, śpiewały, recytowały wiersze dziękując Bogu Ojcu za objawienie Syna Bożego. Dzieci zostały przygotowane przez nauczycielkę muzyki Panią Małgorztę Stępień i Pana katechetę Waldemara Kuciębę.
  Ksiądz Proboszcz Robert Borecki nagrodził dzieci cukierkami oraz wylosowane zostały dwie nagrody / anioły które  otrzymali Mariusz Król z Wojsławic i Igor Litwiński z Chrobrza.
  Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim uczestnikom dnia Objawienia Pańskiego.
   
  stat4u