• 25.12.2019 r. Uroczystość Narodzenia Pańskiego PDF Drukuj Email
    czwartek, 26 grudnia 2019 12:47
    Dziecię nam się narodziło i Syn został nam dany; na Jego ramionach spoczęła władza i nazwano Go Zwiastunem Bożych zamiarów.
    Boże Narodzenie - Narodzenie Pańskie - święto, które kojarzy się nam z ciepła rodzinną sielanką. Tak też często jest ono przedstawiane w pastorałkach. Jeśli jednak zaczniemy się zastanawiać nad tekstami liturgicznymi czy kolędami, których treść jest głęboko teologiczna, to zauważymy nie tylko małe, nowonarodzone Dziecię, ale też Wielkiego Boga, który opuszcza swój niebiański tron, aby upodobnić się do swoich stworzeń.

Poprawiony: czwartek, 26 grudnia 2019 13:27