.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 18:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - 15.08.2019 r. PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 20 sierpnia 2019 13:07
  Radujmy się wszyscy w Panu, obchodząc uroczystość ku czci Najświętszej Maryi Panny. Z Jej Wniebowzięcia radują się aniołowie i wychwalają Syna Bożego.

  W naszej zabieganej codzienności Chrystus gromadzi nas dzisiaj na Eucharystii i mówi o najważniejszym celu naszego życia - docelowym adresie, którym jest niebo. Z tym wszystkim nie zostawia nas samych, gdyż jako wspomożycielkę, orędowniczkę i wzór daje nam swoją Matkę.

  W naszej parafii w tym uroczystym dniu gościliśmy Ks. Doktora Jana Jagiełkę Dyrektora Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie, który wraz z całą społecznością parafialną przeżywał odpust i głosił okolicznościowe homilie. Składamy Księdzu serdeczne podziękowania: Bóg zapłać.  Dziękujemy Ks Proboszczowi Robertowi Boreckiemu za przygotowanie i przeprowadzenie tej zacnej uroczystości i wszystkim obecnym Księżą Dekanatu Pińczów wraz z Księdzem Dziekanem Janem Staworzyńskim. Bóg zapłać.
  Poprawiony: środa, 21 sierpnia 2019 13:46
   
  stat4u