.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 18:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Biskup odwiedził misjonarzy w Peru PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  sobota, 27 lipca 2019 07:15

  Biskup Kielecki Jan Piotrowski przebywał z wizytą pasterską w Peru, gdzie odwiedził kieleckich misjonarzy, m.in. księdza Tomasza Cieniucha, który w latach 2006 – 2008 pełnił funkcję wikariusza w parafii Chroberz.

  Przypomnijmy, że ksiądz Cieniuch był w Chrobrzu inicjatorem dość oryginalnych przedsięwzięć, m.in. w 2007 roku zorganizował żywą szopkę bożonarodzeniową [Czytaj] a także spotkań upamiętniających rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II.

  Z Chrobrza Ks. Tomasz został skierowany do parafii Łopuszno, gdzie spędził 4 lata. Następnie przez krótki okres pracował w Pacanowie. Od września 2013 roku przygotowywał się w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie do podjęcia posługi w Peru. Wyjechał 9 czerwca 2014 r. do Iquitos, miejscowości położonej w pobliżu najdłuższej rzeki świata – Amazonki. Od 2015 r. pracuje w parafii liczącej już 100 lat, w Puerto Ocopa, w wikariacie San Ramón.

  W październiku 2018 roku na łamach serwisu Niedziela.pl ukazał się bardzo ciekawy artykuł o księdzu Tomaszu i jego pracy w Peru [Czytaj]

  Autor: Paweł, chroberz.info


  Na misji w Peru (arch. ks. T.Cieniuch)

  Ks. Tomasz Cieniuch
  Ks. Tomasz podczas rocznicy śmierci św. Jana Pawła II (fot. pb, chroberz.info)

  Ks. Tomasz Cieniuch
  "Żywa szopka" - rok 2007 (fot. pb, chroberz.info)

   
  stat4u