.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 18:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Czy wiesz, że... procesja Bożego Ciała wczoraj i dziś (26) PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  czwartek, 20 czerwca 2019 08:15

  as14.jpgDziś uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli popularne Boże Ciało. To jedno z głównych świąt obchodzonych w Kościele katolickim.

  Bezpośrednią przyczyną ustanowienia uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa były objawienia bł. Julianny z Cornillon. Pod ich wpływem bp Robert ustanowił w 1246 r. święto Bożego Ciała, początkowo dla diecezji Liege. W 1252 r. legat papieski rozszerzył obchodzenie tego święta na Germanię natomiast papież Urban IV w 1264 r. ustanowił Boże Ciało świętem obowiązującym w całym Kościele.

  W naszej parafii procesje do czterech ołtarzy odbywały się w samym Chrobrzu. Trasa w zasadzie była niezmienna od lat - procesja ruszała spod kościoła na ulicę Staropolską, pierwszy ołtarz zlokalizowany był przy... pełna treść artykułu [czytaj]

   
  stat4u