.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 18:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Trzecia Niedziela Adwentu 16 grudnia 2018 r. PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 17 grudnia 2018 09:07

  Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powiadam: radujcie się! Pan jest blisko.

  Dla ludzi niewierzących prawda o kresie czasu jest przygnębiającą nowiną. Nie taką jednak stanowi dla chrześcijan. Oczekujemy bowiem nowej ziemi i nowego nieba, pełnych sprawiedliwości i Bożej chwały. Kres czasu to dla nas nie koniec, ale ostateczne wypełnienie, dojście do celu, nowość, która zawsze pozostaje świeża, gdyż jest oglądaniem Bożego Oblicza w niekończącej się radości.

  Dziś podczas Mszy św. o godzinie 12:00 oficjalnie powitaliśmy naszego nowego Księdza Proboszcza Roberta Boreckiego, który objął urząd naszej parafii decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego z dniem 02.12.2018 r. Uroczystego wprowadzenia dokonał Ksiądz Dziekan Jan Staworzyński Proboszcz Parafii Św. Jana Ap. i Ew. w Pińczowie,   odczytując akt mianowania Ks. Proboszcza Roberta Boreckiego i przekazując klucze do kościoła.

  Następnie przedstawiciele społeczności parafialnej uroczyście powitali Księdza Roberta, życząc owocnej pracy i błogosławieństwa Bożego na każdy dzień.

  Ksiądz Dziekan Jan Staworzyński w swoich życzeniach podkreślił rolę Księdza Proboszcza w budowaniu Kościoła, jako Wspólnoty Wierzących w drodze ziemskiego pielgrzymowania ku wieczności.

  Ksiądz Proboszcz Robert Borecki składa serdeczne podziękowanie wszystkim obecnym Parafianom za udział w tej  uroczystości, życząc owocnej współpracy, pełnego zaangażowania, zrozumienia  i prosi o modlitwę. Bóg zapłać.

  -------------------------------

  Pani Dyrektor SP w Chrobrzu Gabriela Kłap wraz z rodzicami uczniów serdecznie dziękują Ks. Proboszczowi za umożliwienie organizacji kiermaszu przy kościele i wszystkim parafianom nabywającym upominki.

  Dziękujemy.

   
  stat4u