.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • 28 Niedziela Zwykła 14. X .2018 r. 18 Dzień Papieski: "Promieniowanie Ojcostwa". PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  czwartek, 18 października 2018 12:26
  Codzienne życie zdominowane jest przez realizację różnego rodzaju dążeń, pragnień, zdobywanie kolejnych szczebli awansu zawodowego czy społecznego. W tym wszystkim prawdziwą perłą wydaje się pochodząca od Boga mądrość serca, którą On objawia w swoim słowie. To o nią prosi król Salomon, podobne pragnienie wyraża psalmista. W naszych czasach prorokiem poszukującym mądrości był Jan Paweł II - Papież Rodziny. Widział On nie tylko mową wiosnę Kościoła, ale był również przekonany, że zbawienie świata przyjdzie przez odnowioną chrześcijańską rodzinę. Przecież i Chrystus, zbawienie świata, przyszedł na ziemię przez Świętą Rodzinę.

  W czasie Mszy Świętej o godz. 12.00 Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal dokonał uroczystego poświęcenia i wręczenia  różańca naszym małym parafianom z klasy III przygotowującym się do I Komunii Świętej. Bóg zapłać.

   
  stat4u