• 6 Niedziela Wielkanocna: 6 maja 2018r. PDF Drukuj Email
    poniedziałek, 07 maja 2018 06:18
    W szóstą niedzielę okresu Wielkanocy dziękujemy za owoce Chrystusowego zwycięstwa nad grzechem i śmiercią, które przyszło przez krzyż. Rozważamy Jego nowe przykazanie wzajemnej miłości, której miarą jest Jego własna miłość. On oddał życie za nas jako swych przyjaciół.  Chrystus uczy, jak prawdziwie zwyciężać. Najpierw trzeba zwyciężyć własny egoizm. Odpowiednio ukształtować miłość samego siebie.  Pragnąć nie doczesnej wygody, przyjemności, ale prawdziwego dobra, jakim jest wieczne szczęście. Może je dać tylko Chrystus.

W naszym kościele to dzień odpustu parafialnego ku czci Św. Izydora Oracza - patrona rolników.
    Poprawiony: poniedziałek, 07 maja 2018 09:20