.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Trzecia Niedziela Wielkiego Postu (foto) PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 05 marca 2018 20:32

  W trzecia niedzielę Wielkiego Postu rozważamy oczyszczenie świątyni. Święty Jan pisze o tym na początku publicznej działalności Pana Jezusa. Wiąże ten czyn z zapowiedzią śmierci i zmartwychwstania. Chrystus wie, co jest w sercu każdego z nas. Wspominamy dzisiaj św. Kazimierza, który osiągnął świętość na dworze królewskim. Modlimy się w intencji Polski i Litwy. W czwartek będziemy się modlić za wszystkie kobiety. By zawsze doceniano ich godność i pracę.

  W naszym kościele w tym świętym dniu dobiegły końca Rekolekcje Wielkopostne o które zadbał nasz Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal a poprowadził i wygłosił Ojciec Eryk Hoppe OFM z klasztoru w Pińczowie. Na zakończenie dzieci podziękowały O. Erykowi i wręczyły kwiaty.

  Ojcze Rekolekcjonisto

  Czas rekolekcji każdy z nas przeżywał na swój sposób ale dla każdego był to czas szczególnego zamyślenia, "czas zatrzymania się",  odłożenia w kąt niezałatwionych spraw. To święty czas zasłuchania się, by w natłoku codziennych zajęć na  nowo odnaleźć siebie, drugiego człowieka i Boga.

  Wracając myślami do spotkań  rekolekcyjnych, głoszonych przez Ojca Eryka  z całego serca dziękujemy  za Słowo Boże do nas skierowane. Dziękujemy za trud włożony w przygotowanie nas do spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem, rozświetlającym nasze mroki i przemieniającym nasze życie.

  Niech radosne Święta Paschalnej Ofiary przyniosą Księdzu: miłość w codzienności, nadzieję w bezradności i wiarę w wątpliwościach. Zmartwychwstały Pan niech obdarza radością i pokojem na każdy dzień.

  Bóg zapłać.  Szczęść Boże.

  Poprawiony: poniedziałek, 05 marca 2018 20:48
   
  stat4u