• Uroczystość Objawienia Pańskiego. Światowy Dzień Misyjny. 06.01.2018r. PDF Drukuj Email
    niedziela, 07 stycznia 2018 08:02

Oto przybył Pan i Władca, a w Jego ręku królewska władza i moc, i rządy.

Uroczystość Objawienia Pańskiego należy do najstarszych świąt w liturgii Kościoła. Jego grecka nazwa oznacza przybycie władcy do swego miasta i kraju. Dziękujemy, że Chrystus Pan nam się objawił i prosimy, by wszyscy ludzie uznali Go za swego Władcę. Obchodzimy dziś Światowy Dzień Papieskiego Działa Misyjnego Dzieci - uroczyste zakończenie inicjatywy Kolędników Misyjnych, Dzień modlitw w intencji misji i składamy ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Przez wiele miejscowości przechodzi radosny Orszak Trzech Króli.

W naszym kościele podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 odbył się chrzest święty dziecka z Chrobrza Aleksandra. Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal dokonał poświęcenia kadzidła i kredy. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Chrobrzu adorowali po Mszy Świętej Pana Jezusa przy Szopce Bożonarodzeniowej.

Poprawiony: niedziela, 07 stycznia 2018 08:11