.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Uroczystość Objawienia Pańskiego. Światowy Dzień Misyjny. 06.01.2018r. PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 07 stycznia 2018 08:02

  Oto przybył Pan i Władca, a w Jego ręku królewska władza i moc, i rządy.

  Uroczystość Objawienia Pańskiego należy do najstarszych świąt w liturgii Kościoła. Jego grecka nazwa oznacza przybycie władcy do swego miasta i kraju. Dziękujemy, że Chrystus Pan nam się objawił i prosimy, by wszyscy ludzie uznali Go za swego Władcę. Obchodzimy dziś Światowy Dzień Papieskiego Działa Misyjnego Dzieci - uroczyste zakończenie inicjatywy Kolędników Misyjnych, Dzień modlitw w intencji misji i składamy ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Przez wiele miejscowości przechodzi radosny Orszak Trzech Króli.

  W naszym kościele podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 odbył się chrzest święty dziecka z Chrobrza Aleksandra. Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal dokonał poświęcenia kadzidła i kredy. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Chrobrzu adorowali po Mszy Świętej Pana Jezusa przy Szopce Bożonarodzeniowej.

  Poprawiony: niedziela, 07 stycznia 2018 08:11
   
  stat4u