.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • II Niedziela Adwentu 2017 (galeria) PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 11 grudnia 2017 10:28

  10 grudnia 2017r. II Niedziela Adwentu. Ludu Boży, oto Pan przyjdzie, by zbawić narody; Pan da posłyszeć swój głos pełen chwały i uraduje się wasze serce.

  W drugą niedzielę Adwentu , modlimy się w intencji Kościoła na Wschodzie i składamy do puszek ofiary na jego potrzeby. W środę będziemy się modlić za ofiary stanu wojennego wprowadzonego 36 lat temu. Wspierajmy przeżywających trudności w wyznawaniu swej wiary i módlmy się za tych, którzy walczyli o wolność i sprawiedliwość społeczną. Jak św. Jan Chrzciciel przygotowywał drogę przychodzącemu Mesjaszowi, tak my starajmy się pomagać innym, wspólnie oczekując narodzenia Zbawiciela.

  Galeria zdjęć pod linkiem: https://photos.app.goo.gl/2n04uQ4Wt2JJKShJ3

  W naszej parafii dobiegły końca Rekolekcje Adwentowe, które wygłosił Ksiądz Krzysztof Ziaja OFM posługujący obecnie w Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Rdzawce. Dzieci podziękowały Księdzu Krzysztofowi za czas rekolekcji:

  Księże Rekolekcjonisto!

  W imieniu całej społeczności dziecięcej i parafialnej,  z całego serca dziękuję Księdzu za przeprowadzone rekolekcje. 
  Był to czas, który przybliżył nas do Boga i pomógł zrozumieć sens adwentu i oczekiwania na przyjście Pana. Na pewno w każdym z nas zostało zasiane małe ziarnko, które będzie kiełkowało przez cały czas tego okresu liturgicznego. 

  Dziękujemy za troskę, uśmiech i każde dobro doświadczone od Księdza. Będziemy żyć nadzieją, że Pan Jezus przyjdzie jak najszybciej. 
  Obiecujemy modlitwę i również o nią prosimy.

  Życzę Ci drogo pasterzu dużo zdrowia, błogosławieństwa Bożego na każdy dzień i opieki Matki Bożej.

  Bóg zapłać!
  Szczęść Boże!

  W związku z imieninami naszego Księdza Proboszcza Waldemara Krochmala parafianie modlili się w licznych Mszach Świętych w intencji solenizanta oraz składali liczne życzenia. Nie zabrakło życzeń od dzieci:

  Drogi Księże Proboszczu

  W dniu imienin  życzymy Księdzu przede wszystkim zdrowia,

  błogosławieństwa Bożego i Matczynej opieki

  oraz tego, aby w dalszej posłudze duszpasterskiej w naszej parafii zawsze towarzyszyły :  świętość, gorliwość i poświęcenie,

  aby był  Ksiądz silny mocą miłości, mocą wiary, tej wiary, którą ofiarował nam Jezus Chrystus.

  Życzymy wszelkiej pomyślności w realizacji planów i zamierzeń oraz tego, by powołanie przyniosło Księdzu Proboszczowi zadowolenie i satysfakcję z wyboru tak trudnej i odpowiedzialnej drogi.

  Szczęść Boże!

  Poprawiony: wtorek, 12 grudnia 2017 08:34
   
  stat4u