• II Niedziela Adwentu 2017 (galeria) PDF Drukuj Email
    poniedziałek, 11 grudnia 2017 10:28

10 grudnia 2017r. II Niedziela Adwentu. Ludu Boży, oto Pan przyjdzie, by zbawić narody; Pan da posłyszeć swój głos pełen chwały i uraduje się wasze serce.

W drugą niedzielę Adwentu , modlimy się w intencji Kościoła na Wschodzie i składamy do puszek ofiary na jego potrzeby. W środę będziemy się modlić za ofiary stanu wojennego wprowadzonego 36 lat temu. Wspierajmy przeżywających trudności w wyznawaniu swej wiary i módlmy się za tych, którzy walczyli o wolność i sprawiedliwość społeczną. Jak św. Jan Chrzciciel przygotowywał drogę przychodzącemu Mesjaszowi, tak my starajmy się pomagać innym, wspólnie oczekując narodzenia Zbawiciela.

Galeria zdjęć pod linkiem: https://photos.app.goo.gl/2n04uQ4Wt2JJKShJ3

W naszej parafii dobiegły końca Rekolekcje Adwentowe, które wygłosił Ksiądz Krzysztof Ziaja OFM posługujący obecnie w Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Rdzawce. Dzieci podziękowały Księdzu Krzysztofowi za czas rekolekcji:

Księże Rekolekcjonisto!

W imieniu całej społeczności dziecięcej i parafialnej,  z całego serca dziękuję Księdzu za przeprowadzone rekolekcje.
    Był to czas, który przybliżył nas do Boga i pomógł zrozumieć sens adwentu i oczekiwania na przyjście Pana. Na pewno w każdym z nas zostało zasiane małe ziarnko, które będzie kiełkowało przez cały czas tego okresu liturgicznego.

Dziękujemy za troskę, uśmiech i każde dobro doświadczone od Księdza. Będziemy żyć nadzieją, że Pan Jezus przyjdzie jak najszybciej.
    Obiecujemy modlitwę i również o nią prosimy.

Życzę Ci drogo pasterzu dużo zdrowia, błogosławieństwa Bożego na każdy dzień i opieki Matki Bożej.

Bóg zapłać!
    Szczęść Boże!

W związku z imieninami naszego Księdza Proboszcza Waldemara Krochmala parafianie modlili się w licznych Mszach Świętych w intencji solenizanta oraz składali liczne życzenia. Nie zabrakło życzeń od dzieci:

Drogi Księże Proboszczu

W dniu imienin  życzymy Księdzu przede wszystkim zdrowia,

błogosławieństwa Bożego i Matczynej opieki

oraz tego, aby w dalszej posłudze duszpasterskiej w naszej parafii zawsze towarzyszyły :  świętość, gorliwość i poświęcenie,

aby był  Ksiądz silny mocą miłości, mocą wiary, tej wiary, którą ofiarował nam Jezus Chrystus.

Życzymy wszelkiej pomyślności w realizacji planów i zamierzeń oraz tego, by powołanie przyniosło Księdzu Proboszczowi zadowolenie i satysfakcję z wyboru tak trudnej i odpowiedzialnej drogi.

Szczęść Boże!

Poprawiony: wtorek, 12 grudnia 2017 08:34