.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Na pielgrzymkowym szlaku PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 18 sierpnia 2017 08:10

  W ostatnich dniach nasza parafię odwiedzili pątnicy dwóch pielgrzymek na Jasną Górę. Z 8 na 9 sierpnia gościli u nas pielgrzymi 40 Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki. Noclegi gościom z Podkarpacia zapewnili mieszkańcy m.in. Aleksandrowa, Chrobrza, Rudawy, Nieprowic. Do Częstochowy pielgrzymi dotarli 13 sierpnia.

  Natomiast 17 sierpnia przez gminę Złota przejeżdżali uczestnicy V Rowerowej Pielgrzymki Diecezji Kieleckiej do Częstochowy. Trasa tej wyprawy wiedzie z Kielc przez Chmielnik, Busko Zdrój, Wiślicę, Złotą, Chroberz, Pińczów, Mnichów, Dzierzgów, Lelów na Jasną Górę. Rowerzyści osiągną swój cel 19 sierpnia.

  Autor: pb, chroberz.info

   

  pielgrzymka rowerowa na Jasną Góre
  fot. www.pielgrzymkarowerowa.pl

  pielgrzymka piesza rzeszowska

  pielgrzymka piesza rzeszowska

  pielgrzymka piesza rzeszowska
  Msza Święta w Kozubowie (fot. Radio VIA)

  Poprawiony: piątek, 18 sierpnia 2017 08:11
   
  stat4u