.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dzień powszedni: 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Ksiądz Waldemar Krochmal nowym proboszczem PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 12 grudnia 2010 01:00

  Ksiądz Waldemar Krochmal został mianowany na proboszcza parafii Wniebowzięcia NMP w Chrobrzu. Po śmierci proboszcza, kanonika Stefana Matusa, codzienny trud zajmowania się sprawami parafii, spadł na księdza wikariusza Waldemara Tłomaka. Na co dzień prowadzącego lekcje religii w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu. Więcej informacji o nowym proboszczu w rozwinięciu...

   

  Mianowany przez biskupa ksiądz Waldemar Krochmal pełnił ostatnio posługę proboszcza w parafii Kacice, koło Słomnik.

  Ksiądz Krochmal pochodzi z Miechowa. Został wyświęcony w 1990 roku, a na probostwo w maleńkiej, liczącej 480 wiernych parafii Kacice, mianowany został w 2006 roku.

  Dał się poznać jako dobry duszpasterz czego dowodem jest nominacja Księdza Waldemara w 2009 roku do statuetki „Angelus”, w kategorii „Człowiek dla Człowieka”, przyznawanej od 2008 roku przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Słomniki.

  Podczas dzisiejszych Mszy Świętych w Kacicach ksiądz Waldemar Krochmal żegna się ze swoją dotychczasową parafią. Natomiast w Chrobrzu przywita się z nowymi parafianami najprawdopodobniej w najbliższą niedzielę (19.12.2010r.)

  Poprawiony: wtorek, 10 maja 2011 10:13
   
  stat4u