.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Na Drodze Świętego Jakuba PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Anna Steckiewicz   
  czwartek, 29 czerwca 2017 12:57

  Już jutro, 30 czerwca ruszają na szlak świętego Jakuba po raz kolejny na przestrzeni ostatnich lat. Pielgrzymi z Bractwa świętego Jakuba Apostoła z Więcławic Starych oraz ich sympatycy rozpoczęli swoją wędrówkę w 2013 roku w Sandomierzu u progu Małopolskie Drogi świętego Jakuba. Wędrując polskimi i czeskimi Drogami dotarli do Niemiec i w tym roku będą wędrowali przez Bawarię. Fotogalerie z przejść w ubiegłych latach możecie obejrzeć na stronie Bractwa.

  Pielgrzymka potrwa dwa tygodnie, od 30 czerwca do 16 lipca i weźmie w niej udział 26 osób. Można ich śmiało nazwać najliczniejszą grupą pielgrzymów z Polski, którzy wyruszyli z progu własnego domu na swoje Camino de Santiago. W sumie mają zamiar przemierzyć prawie 400 km z Ruhstorf do Marktoberdorf.

  Pielgrzymi z chęcią wezmą Wasze intencje, które zostaną odczytane w trakcie modlitwy na bawarskich drogach jakubowych. Możecie je przesyłać na adres fmroz[at]up.krakow.pl. Buen Camino!

  Poprawiony: piątek, 14 lipca 2017 10:49
   
  stat4u