.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Zdjęcia: Uroczystość Najświętszego Ciała i krwi Chrystusa / 15.06.2017r. PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 16 czerwca 2017 06:02

  Bóg karmi swój lud wyborną pszenicą i syci miodem z opoki.

  Kościół od samego początku głosił wiarę w realną obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Jezus ustanowił Eucharystię w czasie ostatniej wieczerzy, a prawdziwa i rzeczywista Jego obecność pod postaciami chleba i wina opiera się - według nauki Kościoła - na słowach : "To jest Ciało moje", "To jest moja Krew". Katechizm Kościoła Katolickiego mówi, że "sposób obecności Chrystusa pod postaciami Eucharystycznymi jest wyjątkowy. W Najświętszym Sakramencie Eucharystii - są zawarte prawdziwe, rzeczywiście i substancjonalnie Ciało i Krew wraz z duszą i Bóstwem Pana naszego Jezusa Chrystusa, a więc cały Chrystus". Galeria zdjęć w rozwinięciu...

   

  Boże, Ty w Najświętszym Sakramencie zostawiłeś nam pamiątkę swej męki, daj nam taką czcią otaczać święte tajemnice Ciała i Krwi Twojej, abyśmy nieustannie doznawali owoców Twego odkupienia. Który żyjesz i królujesz z Bogiem Ojcem w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen.

  W naszej parafii uroczysta Msza Święta i procesja odbyła się w Zawarży. Mieszkańcy przygotowali piękne ołtarze i całą miejscowość na tą wyjątkową uroczystość. Wszyscy mieszkańcy wraz z rodzinami i gośćmi wspólnie przeżyli to niezwykłe przyjęcie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Również parafianie licznie przybyli do Zaważy aby w tej pięknej scenerii wspólnie się modlić i jednoczyć.

  Mieszkańcy serdecznie dziękują wszystkim przybyłym gościom, a szczególnie dzieciom które zostały obdarowane cukierkami ufundowanymi przez Pana Sołtysa Zawarży. Serdecznie dziękujemy za ten piękny gest.

  Parafianie serdecznie dziękują Księdzu Proboszczowi Waldemarowi Krochmalowi za inicjatywę i przeprowadzenie tak pięknej uroczystości Bożego Ciała w Zawarży.

  Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal dziękuje mieszkańcom Zawarży za przygotowanie ołtarzy, oprawy liturgicznej Mszy Świętej i liczny udział mieszkańców wraz z  ich gośćmi oraz wszystkich uczestniczącym parafianom i ich gościom. Bóg zapłać.

  - Galeria zdjęć: https://goo.gl/photos/w6RPHSqgJtoicUH1A


  Poprawiony: poniedziałek, 19 czerwca 2017 13:46
   
  stat4u