.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Kolejne czuwanie Grup Margaretkowych za nami! PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 23 maja 2017 09:43

  W piątek, 19 maja 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach. Czuwanie skoncentrowane było na postaci Matki Bożej Pięknej Miłości. Ponadto dzięki życzliwości ks. Michała Haśnika mogliśmy uczcić relikwie św. Hiacynty i św. Franciszka Marto – pastuszków z Fatimy, kanonizowanych 13 maja tego roku przez Ojca  Świętego Franciszka.

  Czuwanie rozpoczęło się rozważaniem o Męce Pańskiej pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Następnie wszyscy zebrani uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. W konferencji zatytułowanej „Kobieta w Starym Testamencie” ks. Waldemar Krochmal przybliżył biblijne wzorce kobiet wprowadzając do rozważań na temat Matki Bożej. Po zakończeniu konferencji uczestnicy spotkania uczcili Relikwie Świętych Pastuszków z Fatimy.

  O godzinie 21.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana w intencji o łaskę uświęcenia kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w Kościele, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Waldemar Krochmal – proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Chrobrzu. W homilii ks. Waldemar zwrócił się do zebranych słowami: „Dziękujemy wam za wasze modlitwy, za to, że dzięki wam jesteśmy kapłanami, za to, że Pan Bóg każdego dnia dotyka naszego serca przez wasze modlitwy i przez to jesteśmy waszymi dłużnikami. Ta wasza modlitwa ma dla nas kapłanów ogromne znaczenie”. Liturgię ubogacił śpiewem Chór parafii pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach.

  W czasie Mszy św. swoje przyrzeczenie odnowiła Wspólnota Margaretkowa modląca się w intencji ks. Waldemara. Nasza modlitwa była w tym czasie szczególnie ukierunkowana na dziękczynienie za Dar Kapłaństwa z racji rocznic przyjęcia Święceń Prezbiteratu, które w najbliższym czasie będą przeżywać nasi kapłani. Z tej okazji przedstawiciele Wspólnot Margaretkowych złożyli wszystkim obecnym kapłanom serdeczne życzenia.

  Po zakończeniu Mszy św. rozpoczęła się Adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której zebrani mieli możliwość doświadczyć czułej obecności Boga poprzez uczestnictwo w nabożeństwie „Gesty Ojca”.  Rozpoczęło się ono odczytaniem fragmentu Ewangelii o Synu Marnotrawnym oraz krótką katechezą. Następnie każdy mógł podejść do kapłana i po krótkiej modlitwie zostać podniesiony z kolan i obdarzony uściskiem, aby w ten sposób doświadczyć czułości Boga.

  Wspólnie modliliśmy się również Litanią Loretańską oraz Nowenną do Pana Jezusa Cierpiącego pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Czuwanie zakończyło błogosławieństwo lourdzkie oraz Kompleta.

  Po zakończonej modlitwie uczestnicy czuwania spotkali się w Spichlerzu na poczęstunku przygotowanym przez Członkinie Wspólnot Margaretkowych.

  W majowym czuwaniu wzięli udział kapłani oraz wierni z parafii:
  - pw. Wniebowzięcia NMP w Chrobrzu z ks. proboszczem Waldemarem Krochmalem
  - pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach z ks. prałatem Grzegorzem Pałysem
  - pw. Św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztofem Tobołą
  - pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach z ks. Wojciechem Oczkowiczem
  - pw. Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach z ks. proboszczem Zdzisławem Sidłem
  - pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i Miłosierdzia Bożego w Kazimierzy Wielkiej z ks. Michałem Haśnikiem
  - pw. Macierzyństwa NMP w Bolesławiu (diecezja sosnowiecka) z ks. Krzysztofem Paskiem
  - pw. Narodzenia NMP w Szreniawie (diecezja sosnowiecka)  z ls. Robertem Tomasikiem
  - pw. Bożego Ciała w Słomnikach
  - pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach
  - oraz ks. kan. Władysław Ogonowski.

  NASTĘPNE CZUWANIE ODBĘDZIE SIĘ
  16 CZERWCA 2017 r.

  JUŻ DZIŚ SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

   
  stat4u