.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Odpust parafialny 2017 PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 15 maja 2017 09:00

  Okres wielkanocy to wyjątkowy czas obcowania z Chrystusem. W tekstach liturgii wciąż jesteśmy świadkami kolejnych epifanii (objawienia się) Jezusa. Po śmierci i zmartwychwstaniu nie zostawił uczniów samych, ale przychodził umacniać ich wiarę. Możemy być pewni, że to samo czyni dzisiaj. Przychodzi, zaskakuje nas, towarzyszy - pytanie tylko, na ile potrafimy Go zidentyfikować? W tłumie osób rozpoznajemy jedynie tych, których naprawdę znamy. Jeśli rzeczywiście Jezus jest naszym przyjacielem i znamy się kopę lat i zjedliśmy razem beczkę soli - nie będzie problemu, dijrzymy Go za każdą zasłona, w każdym przebraniu.

  Śpiewajcie Panu pieśń nową, albowiem uczynił cuda, na oczach pogan objawił swoją sprawiedliwość. Alleluja.

  W tym dniu w naszym kościele parafialnym odbył się Odpust Parafialny ku czci Św. Izydora Oracza partrona rolników. Gościem odprawiającym uroczystą Sumę Odpustową i głoszącym homilię był Ksiądz Marceli Frączek Ojciec Duchowny WSD w Kielcach.

  Serdecznie dziękujemy za przybycie do naszej parafii i wspólne przeżywanie tej corocznej duchowej uroczystości. Bóg zapłać.

  Poprawiony: wtorek, 23 maja 2017 09:47
   
  stat4u