• I Komunia Święta 2017 (galeria zdjęć) PDF Drukuj Email
    poniedziałek, 08 maja 2017 13:25

7 maja 2017r. Niedziela Dobrego Pasterz. Rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania.

54 Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Kościół prosi w swych błaganiach o kapłanów i pasterzy, którzy odczytają swoje powołanie i dochowają mu wierności. Praktykę modlitwy Kościoła w intencji powołań do stanu kapłańskiego i życia zakonnego ustanowił w 1964r. bł. Paweł VI.

W naszej parafii to uroczysty dzień Pierwszej Komunii Świętej którą przyjęło 13 dzieci.

1. Weronika Augustyn

2. Natalia Fijoł

3. Oliwia Kucybała

4. Piotr Koral

5. Krystian Liberek

6. Kacper Siemianowski

7. Małgorzata Siemieniec

8. Maciej Tarka

9. Szymon Tkaczyk

10. Weronika Walocha

11. Amelia Woźniak

12. Julia Ziółkowska

13. Kacper Żurek

Prośba Rodziców:

Przed kilkoma laty z troską i miłością chrześcijańskich rodziców przynieśliśmy nasze dzieci do Kościoła, prosząc dla nich o chrzest i łaskę wiary. To święte życie Boże, które otrzymały na chrzcie świętym, podtrzymywaliśmy i rozwijali sami. Potem posłaliśmy je na katechezę, aby bardziej poznały i pokochały Chrystusa swoim dziecięcym sercem.

Dziś wobec zgromadzonej tu całej wspólnoty parafialnej prosimy Ciebie Księże Proboszczu, abyś w czasie tej uroczystej Mszy Świętej udzielił naszym dzieciom Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy również o modlitwę, aby nasze dzieci wytrwały w wierze swoich ojców i czystej miłości Boga i świętej Matki Kościoła.

Uroczystą Mszę Świętą odprawił i Pierwszej Komunii Świętej udzielił Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal.

Bóg zapłać.

Zdjęcia: Waldemar Kucięba, www.parafia.chroberz.info