.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Niedziela biblijna PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 02 maja 2017 06:09

  30 kwietnia 2017r. w Trzecią Niedzielę Wielkanocną przypadła Niedziela Biblijna rozpoczynająca Tydzień Biblijny, który przeżywamy w Polsce od 2008r. Co może, a nawet powinno wydarzyć się w tym tygodniu w naszym życiu? Papież Franciszek w przedmowie do niemieckojęzycznego wydania Biblii dla młodzieży napisał: "Gdybyście zobaczyli moją Biblię, być może nie zrobiłaby na was wielkiego wrażenia. Powiedzielibyście: Co takiego? To jest Biblia Papieża? Taka stara książka, taka zniszczona?! Moglibyście nawet podarować mi nową, być może taką za 1000 euro, ale ja bym jej nie chciał. Kocham moją starą Biblię, która towarzyszyła mi przez pół życia. Widziała moją radość, zmoczyły ją moje łzy - jest moim bezcennym skarbem. Żyję nią i za nic na świecie bym jej nie oddał". Tydzień to za mało. aby tak pokochać Biblię, ale wystarczająco, aby chociaż zdjąć ją z półki, odkurzyć i zajrzeć do środka, prawda? Pod koniec  Mszy Świętej o godz.12.00 młodzież która kilka dni wcześniej przyjęła sakrament Bierzmowania podziękowała Ks. Proboszczowi Waldemarowi Krochmalowi i Panu Katechecie Waldemarowi Kuciębie za przygotowanie i doprowadzenie do przyjęcia Ducha Świętego i napełnienia Jego Darami na drogę życia prawdziwie chrześcijańskiego i dorosłego wręczajc symboliczne kwiaty. Bóg zapłać.

  Zdjęcia z niedzieli biblijnej 30.04.2017r. [Zobacz]

  "Bogu niech będą, dzięki, że mogliśmy przeżyć,  kolejny ważny dzień naszego życia chrześcijańskiego. Tu, w tym kościele przyjęliśmy sakrament chrztu. Tu przeżyliśmy naszą pierwszą spowiedź i Komunię Świętą a w czwartek przyjęliśmy sakrament bierzmowania. Radość rozpiera nasze serca!

  Księże Proboszczu

  W imieniu zgromadzonej tu młodzieży,  pragnę księdzu podziękować za pracę i trud włożony w przygotowanie nas do sakramentu bierzmowania. Umocnieni darem Ducha Św. , pragniemy podziękować,  za przekazanie nam wszelkiej wiedzy o Bogu i nauki o przyszłym życiu chrześcijańskim. Jesteśmy świadkami Jezusa i za sprawą księdza chcemy naśladować Jezusa,  na wszystkich drogach życia. Dziękujemy za miłość, cierpliwość i wytrwałość. Życzymy księdzu wielu sukcesów na drodze życia chrześcijańskiego. Niech Chrystus Jedyny i Najwyższy Kapłan prowadzi proboszcza  po ścieżkach ziemskiej wędrówki.

  Pragniemy złożyć najserdeczniejsze podziękowania, katechecie Waldemarowi, za pomoc w przygotowaniu uroczystości przyjęcia sakramentu Bierzmowania. W sercach każdego młodego członka kościoła, który przystąpił do kolejnego w swoim życiu sakramentu, jest to niezwykłe przeżycie, które pozostanie w pamięci do ostatnich dni.
  Jesteśmy wdzięczni, że Pan tak zaangażował się w pomoc i sprawił, że ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy. Dziękujemy za poświęcenie i życzliwą obecność,  życząc wielu Łask Bożych.
  Bóg zapłać

  Poprawiony: poniedziałek, 15 maja 2017 07:48
   
  stat4u