.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Fotorelacja z bierzmowania w par. Chroberz PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 02 maja 2017 06:08

  W dniu 22 kwietnia 2017r. w naszym kościele parafialnym gościliśmy Księdza Biskupa Mariana Florczyka który w czasie uroczystej Mszy Świętej o godz. 16.00 udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Ksiądz Biskup został uroczyście powitany przez przedstawicieli rodziców kandydatów chlebem i miodem.

  Pod koniec Mszy Świętej młodzież bierzmowana uroczyście podziękowała Księdzu Biskupowi , Księdzu Proboszczowi, Rodzicom, Katechetom, Nauczycielom, Wychowawcom, Świadkom.

  Księże Biskupie, pasterzu diecezji kieleckiej


  Serdecznie Cię witamy w naszej małej Ojczyźnie, gdzie nasze korzenie, domy, rodziny, parafia, szkoła.
  Jest to dla nas szczególny i uroczysty dzień. Nasze dzieci przyjmą kolejny sakrament święty-Bierzmowanie.


  My, ich rodzice jesteśmy pokoleniem, które słuchało słów papieża, dziś świętego, Jana Pawła II, który mówił „Wy jesteście przyszłością kościoła, przyszłością świata, moją przyszłością”. Kierujemy się tymi słowami, tą nauką w wychowywaniu naszych dzieci. Wiemy, że obraz dziecka jest obrazem ludzi których spotkało na swojej drodze. Są to rodzice, dziadkowie, nauczyciele, księża. Wspólnie dajemy świadectwo wiary przez osobisty związek z Chrystusem, przez sposób życia w jedności z pasterzem , aby nie pobłądzić. Dbamy o to, aby  uczestnictwo w katechezie od najmłodszych lat było świadome, pełne i zaangażowane. Wspólnie uczymy mądrości i dobroci, umiłowania Boga, bliźnich i Ojczyzny.


  Historia każdego z naszych dzieci jako chrześcijanina rozpoczęła się przed laty na chrzcie świętym. Potem uczyliśmy pociechy znaku krzyża, modlitwy „Aniele Boże”, pacierza, prowadzali do kościoła, przygotowywali do pierwszej komunii świętej.


  Dziś prosimy Księdza Biskupa o udzielenie darów Ducha Świętego, by nasze dzieci mężnie wyznawały wiarę i uczyniły ją fundamentem swojego życia.
  Prosimy o modlitwę za bierzmowanych, aby byli dobrym przykładem dla innych i mieli odwagę świadczyć o Bogu nie tylko słowem, ale całym swoim życiem. Bóg zapłać.

  Zdjęcia: Waldemar Kucięba

  bierzmowanie w par. Chroberz
  >> Galeria zdjęć Zobacz <<

  Poprawiony: poniedziałek, 08 maja 2017 13:24
   
  stat4u