.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Msza św. na Jasnej Górze. XIV Zlot Gwiaździsty im. ks. Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Anna Steckiewicz   
  niedziela, 23 kwietnia 2017 18:57

  Dziękujemy Matce Bożej Częstochowskiej za możliwość uczestniczenia we mszy świętej inaugurującej sezon motocyklowy, której przewodniczył ksiądz hm. Dariusz Stańczyk z Tobolska, oprawę muzyczną przygotowali harcerze z hufca MB Ostrobramskiej z Wilna.

  W dniu 23 kwietnia, mimo załamania pogody przybyło na Jasną Górę około 10 tys. Motocyklistów z całej Polski, również z Litwy i Węgier. Był to pierwszy po śmierci Wiktora Węgrzyna XIV Zlot Gwiaździsty im. ks. Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego. Tradycyjnie w czasie mszy zbierane były maskotki i zabawki dla dzieci z sierocińców na Wschodzie, a po zakończonej Eucharystii nastąpiło poświęcenie motocykli na błoniach.

  Patryk Steckiewicz

   
  stat4u