.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Piąta Niedziela Wielkiego Postu, 2 kwietnia 2017r. PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 04 kwietnia 2017 10:04

  W liturgii poprzedzającej Wielki Tydzień Kościół ukazuje nam Jezusa Chrystusa jako Pana życia i śmierci. Jest to szczególnie ważne w kontekście przygotowania do głębszego przeżywania tajemnicy Chrystusowej męki i śmierci. On nie jest bowiem przypadkową ofiarą ludzkich intryg. Świadomie nie skorzystał z Bożej mocy dla siebie, ale przyjmując za nas śmierć, objawił nam bezmiar swojej miłości.

  W czasie Mszy Świętej o godz, 12.00 Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal dokonał uroczystego poświęcenia i wręczenia książeczek do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej które przybyły wraz ze swoimi rodzicami.

  Po Mszy Świętej odprawione zostały Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.

   
  stat4u