.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • 19.marca 2017r. III Niedziela Wielkiego Postu. (galeria) PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 21 marca 2017 08:18

  Wielkopostne dzieło nawrócenia domaga się od nas stanięcia w prawdzie. Najpierw trzeba poznać i uznać prawdę o miłości Boga i Jego determinacji, by zbawić każdego człowieka. Następnie należy uznać prawdę o sobie, o swojej niewierności i grzeszności. Odkłamanie życia to kolejny krok naszych wielkopostnych zmagań i szansa zaczerpnięcia ze źródła wody żywej.

  Rekolekcje Wielkopostne dobiegły końca. Serdecznie dziękujemy rekolekcjoniście Ojcu Rafałowi Rudzińskiemu OFM z klasztoru w Pińczowie za troskę, uśmiech, wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy i za wygłoszone Słowo Boże. Jednocześnie życzymy Ojcu dużo zdrowia i radości w posłudze kapłańskiej, oraz wiary, że wszystko ma sens. Nadziei, która obudzi serce i z nowym zapałem pozwoli spojrzeć na to, co gdzieś przygasło. Miłości Boga  i przyjacielskiej, tak ogromnej, że nie można jej zatrzymać dla siebie. Niech wszyscy ludzie spotkani na kapłańskim szlaku obdarzą Ojca życzliwością i dobrocią, a Wszechmogący Bóg, niech zsyła swoje dobre dary. Wszystkiego Dobrego! Szczęść Boże! Bóg Zapłać!

  Za czas rekolekcji serdecznie dziękujemy również Księdzu Proboszczowi Waldemarowi Krochmalowi, który czuwał nad ich przebiegiem i dobrą organizacją, Księżą Spowiednikom za posługę w konfesjonale oraz wszystkim zaangażowanym w przebieg i trwanie tego ważnego czasu w naszej wspólnocie parafialnej. Bóg zapłać.

  Boże, źródło wszelkiego miłosierdzia i dobroci, Ty nam wskazałeś jako lekarstwo na grzechy post, modlitwę i jałmużnę, przyjmij nasze pokorne przyznanie się do przewinień, które obciążają nasze sumienia, i podźwignij nas w swoim miłosierdziu. Przez naszego Pana , Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen.

  - Galeria zdjęć: https://goo.gl/photos/GSRYzkvVxpK6QXVQA


   
  stat4u