• "Z Chrobrza na wojenną tułaczkę". PDF Drukuj Email
    środa, 05 października 2016 05:14

W murach naszego XVI wiecznego kościoła w Chrobrzu odbyła się w minioną niedziele promocja książki Jana Chruślińskiego pod tytułem „Z Chrobrza na wojenną tułaczkę. Spotkania odbywały się po każdej  z trzech Mszy Świętych. Po godz. 13:00 promocja miała dłuższy charakter, wzbogacony o prezentacje multimedialną. Autor książki opowiedział o bohaterze powieści Janie Zgrzebnickim rodem z Chrobrza, o jego wojennej tułaczce, a także o rodzinie która posiadała w naszej miejscowości aptekę położoną w pobliżu kościoła. Pisarza Jana Chruślińskiego wsparła doktor nauk medycznych Wiesława Grabik z rodziny Zgrzebnickich, która zaprezentowała multimedialną retrospekcję z życia rodziny Zgrzebnickich. Obecny był również Prezes Kieleckiego Oddziału Związku Literatów Polskich Stanisław Nyczaj.

Spotkania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców o czym świadczy choćby fakt, że wszystkie egzemplarze książek, które można było w tym dniu nabyć, rozeszły się jak przysłowiowe świeże bułeczki.

Na zakończenie Jan Chruśliński serdecznie podziękował wszystkim obecnym i obiecał że wkrótce pojawi się ponownie w gościnnym Chrobrzu. Będzie wtedy można nabyć książkę z dedykacja autora.

Szczególne podziękowania kieruje w stronę Księdza Proboszcza Waldemara Krochmala który w szczególny sposób przyczynił się do zrealizowania tego ciekawego spotkania. Bóg zapłać.

- Prezentacja, która była pokazywana podczas spotkania dostępna pod adresem: https://goo.gl/photos/2za7i2Epfp6kRpmt9

- Zdjęcia w naszej galerii: https://get.google.com/albumarchive/117926859954218513006/album/AF1QipNTiKTwDdgAjg0nSuLTh_S1959A93GRQCZNeyhA

Poprawiony: środa, 05 października 2016 09:00