• Wolontariusz z Chrobrza na ŚDM PDF Drukuj Email
    niedziela, 31 lipca 2016 00:00

W Krakowie trwają Światowe Dni Młodzieży, w których obok setek tysięcy młodych ludzi z całego świata uczestniczy papież Franciszek. ŚDM to ogromne przedsięwzięcie, które nie mogłoby się udać bez zaangażowania setek wolontariuszy. Wśród nich jest Łukasz Kucięba z Chrobrza. Tegoroczny absolwent Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego Franciszkanów w Wieliczce, pomaga w tzw. wiosce franciszkańskiej, która stanowi miejsce spotkań osób zainteresowanych duchowością franciszkańską, w którym jest miejsce na wspólną modlitwę, rozmowy i zabawę młodzieży z różnych regionów świata.

Łukasz miał m.in. możliwość uczestnictwa w czuwaniu młodzieży w Brzegach, na którym obecny był papież Franciszek. Dzięki swojej pracy jako wolontariusz miał okazję zobaczyć głowę Kościoła Katolickiego z naprawdę bliskiej odległości, co zawsze stanowi ogromne przeżycie. Oprócz tego Łukasz może obserwować przygotowania i przebieg imprezy o światowym wymiarze od tzw. kuchni. Ma również znakomitą możliwość poznawania kultur innych państw.

Autor: pb, chroberz.info

Więcej zdjęć pod adresem: http://chroberz.info/serwis/index.php/aktualnosci/aktualnosci-pod/3190-wolontariusz-z-chrobrza-na-sdm

Światowe Dni Młodzież wolontariusz z Chrobrza