• 15.05.2016r. Niedziela Zesłania Ducha Świętego/I Komunia Święta. PDF Drukuj Email
    wtorek, 17 maja 2016 08:11

W każdym sakramencie świętym jest obecna i działa cała Przenajświętsza Trójca. Każdy z nas został ochrzczony w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Duch Pocieszyciel obdarza nas wtedy swymi darami. Nasze zadanie to posługiwanie się nimi, czyli współpraca z Duchem Świętym, która czyni nas gotowymi na przyjęcie nowych darów.

W naszym kościele w czasie Mszy Świętej o godz. 12.00 odbyła się uroczysta Pierwsza Komunia Święta. Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal udzielił Pierwszej Komunii Świętej dziesięciorgu dzieciom naszej parafii:

1. Maciej Bednarski
    2. Kamil Bochniak
    3. Dominik Domagała
    4. Milena Dostał
    5. Patrycja Klimek
    6. Igor Litwiński
    7. Tomasz Lozia
    8. Piotr Niedziela
    9. Bartosz Siemianowski
    10. Kinga Woźniak

Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna, Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii, i doprowadź nas do całej prawdy. Prze Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Poprawiony: środa, 18 maja 2016 10:20